Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon doları aştı

 Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon doları aştı

Lider kripto para birimi olan Bitcoin eylül ayında başlayan yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Fiyatı 55 bin dolara kadar dayanan Bitcoin‘in piyasa değeri 1 trilyon doları aştı.

Bitcoin Piyasa Değeri Rekor Kırdı!

Bitcoin fiyatı yükselişini sürdürüyor. Yeni Bitcoin alım haberleri ve hali hazırda yükseliş trendinde olması yeni yatırımcıların kripto para piyasasına gelmesini sağlıyor. Yeni yatırımcıların kripto para piyasasına girişi ise çoğunlukla Bitcoin ile gerçekleşiyor. Bitcoin’in fiyatı son yükseliş hamlesiyle birlikte 54.831 dolara yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Bu rekorlar birlikte yeni bir rekor daha kırıldı. Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon doları aşarak 1 trilyon 12 milyar dolara yükseldi. Son 24 saatteki Bitcoin işlem hacmi ise 58 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

MicroStrategy Bitcoin alım
Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon doları aştı

Bitcoin ETF’sine Büyük Talep!

Geçtiğimiz hafta ilk Bitcoin ETF‘si kabul edilmiş ardından başka bir Bitcoin ETF başvurusu daha yapılmıştı. Bu başvurular kabul edilmiş ve yatırımına açık hale getirilmişti. Kanada’da Perşembe günü işleme açılan Bitcoin ETF’si ilk gününde 165 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir