MicroStrategy Bitcoin alımı için hazır!

 MicroStrategy Bitcoin alımı için hazır!

Kurumsal Bitcoin alımlarının önünü açan MicroStrategy yeniden Bitcoin alımı için hazır olduğunu açıkladı. 1.05 milyar dolarlık tahvil satışı gerçekleştiren şirket, 1.03 milyar dolarlık Bitcoin almaya hazırlanıyor.

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Edecek!

MicroStrategy 1.15 milyar dolar ödeyerek 71.079 Bitcoin satın almıştı. Sahip olduğu Bitcoin’ler bugün 4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Şirket bununla da yetinmeyerek yeni Bitcoin alımı gerçekleştireceğini açıkladı.

Şirketin kurumsal şirketlere tahvil satışı yapıp elde edeceği 600 milyon dolar ile Bitcoin satın alma planı olduğu ortaya çıkmıştı. Daha önce de bu yönteme başvuran şirket 400 milyon dolar ve 600 milyon dolarlık iki parça halinde gerçekleştirdiği 1 milyar dolarlık tahvil satışından elde ettiği gelirle de Bitcoin satın almıştı.

MicroStrategy Bitcoin
MicroStrategy Bitcoin alımı için hazır!

MicroStrategy Bitcoin’i Tanıtıyor

Michael Saylor, birçok CEO’nun ilgi gösterdiğini söyleyerek etkinliğin bir hayli ilgi çekici olacağını söylemişti. 3 ve 4 Şubat tarihlerinde düzenlenen ‘MicroStrategy World 2021‘ isimli etkinliğe toplamda 22 bin 31 kişi katıldı. Bu kişiler arasında 6.917 işletmeden 8.197 yetkili yer alıyordu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir