Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin neden yükseliyor

Bitcoin neden yükseliyor?

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, 44 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu yükselişin sebebi birçok kripto para yatırımcısı tarafından merak ediliyor. Peki Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Bitcoin, 2 yılın ardından 44 bin dolar seviyesine ulaştı. Bu yükselişle birlikte 857 milyar dolar piyasa değerine ulaşan Bitcoin’in yükselmesine sebep olan iki farklı gelişme bulunuyor. Bu gelişmelerin beklenti olduğunu şimdiden belirtmek gerekiyor.

Bu yükselişi tetiklediği düşünülen en büyük gelişmelerden biri spot Bitcoin ETF’lerinin yeni yılda onaylanma beklentisi. Defalarca kez reddedilen spot Bitcoin ETF başvurularının yeni yılda onaylanacağı ve Bitcoin’in yerel borsalardan da satın alınabilecek bir hale gelmesi bekleniyor.

Bitcoin fiyatı

Bu da Bitcoin’e olan talebi ekstra artıracak ve fiyatın yükselmesine sebep olacak. Bir diğer beklenti ise ABD Merkez Bankası FED‘in faiz artışlarının sonuna geldiği ve 2024 itibariyle faiz artışına gitmeyeceği beklentisi.

Bu beklenti ile de ABD dolarına olacak olan talebin azalacağı ve daha yüksek getiri sağlayacak olan yatırım araçlarına talebin artması bekleniyor.

Her iki beklenti sebebiyle Bitcoin fiyatı 44 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Son 24 saatte 38.3 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olan Bitcoin, bu haber yazıldığı sırada 43.770 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

MicroStrategy Bitcoin Almaya Doymuyor

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor yaptığı açıklama ile MicroStrategy şirketinin yeniden Bitcoin satın aldığını duyurdu. MicroStrategy, 593.3 milyon dolar ödeme yaparak 16.130 Bitcoin satın aldı.

Şirketin bugüne kadar 5.28 milyar dolar ödeme yaparak 30.252 dolar ortalamayla toplamda 174.530 Bitcoin satın aldığı da ek bilgi olarak paylaşıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir