Bitcoin madencilik şirketi cihazlarını satıyor!

Bitcoin madencilik geliri

Bitcoin madencilik şirketi cihazlarını satıyor!

ABONE OL 

Kripto para piyasası Bitcoin’in 17 bin dolar seviyelerine kadar çekilmesiyle birlikte bir kriz ortamına dönüşmüştü. Birçok şirketin olumsuz etkilendiği bu kriz ortamından Bitcoin madencilik şirketleri de olumsuz etkileniyor.

Bitcoin Madencilik Şirketi Borçlarından Kurtulmaya Çalışıyor

Stronghold isimli Bitcoin madencilik şirketi dün açıkladığı çeyrek raporunun ardından güç kaybetmeye başladığının sinyallerini verdi. Çeyrek raporunda zarar açıklayan şirketin bünyesinde bulunan 26.200 Bitcoin madencilik cihazının 67.4 milyon dolar karşılığında satılması kararlaştırıldı.

Madencilik cihazlarının satışının ardından elde edilecek 67.4 milyon doların borçları ödemek için kullanılacağı da ifade edildi. Ayrıca şirket birkaç girişimde bulunarak 20 milyon dolarlık ek borçlanma yetkisi de aldı. Bu sayede şirketin totalde 79 milyon dolarlık borç azaltma hamlesi başarılı olacak.

Bitcoin madencilik şirketi cihazlarını satıyor!

Bitcoin Madencileri Satış Yapmaya Başladı

Kripto para piyasasındaki pek de iç açıcı olmayan durumlar yaşanırken Bitcoin madencileri de olumsuz etkilenmeye başladı. Birçok kripto para şirketi iflas ve zarar açıklamakla meşgulken Bitcoin madencileri de ürettiğinden fazla Bitcoin’i satmaya başladı.

Hashrateindex araştırmasına göre Bitcoin madencileri piyasa koşulları sebebiyle geçtiğimiz temmuz ayında ürettiği Bitcoin’den fazlasını sattı. Yine Hashrateindex verilerine göre haziran ve temmuz aylarında 3.478 Bitcoin üretildi ve yine aynı dönemde 5.767 Bitcoin satışı gerçekleştirildi.

Bilindiği gibi Bitcoin madencileri her zaman ürettiği Bitcoin’lerin satışı gerçekleştirmiyor ve bir nevi yatırımcılığını da yapıyor. Bu sebepten dolayı her madencilik şirketinin rezervlerinde Bitcoin bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir