Bitcoin madencilik şirketi Argo, madencilik cihazlarını satıyor!

Bitcoin madencilik şirketi Argo

Bitcoin madencilik şirketi Argo, madencilik cihazlarını satıyor!

ABONE OL 

Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain, Helios tesisindeki Bitcoin madencilik cihazlarını Galaxy Digital‘e satıyor.

Bitcoin Madencilik Şirketi Cihazlarını Satıyor

Bitcoin madenciliği şu günlerde zor günler yaşıyor. Bitcoin’in oldukça yatay hareketler yapması ve fiyatın düşmesi sebebiyle yeterince Bitcoin transferi gerçekleştirilmiyor. Ayrıca Bitcoin madencilik gelirleri de işletme giderlerini karşılaşmıyor.

Argo Blockchain isimli Bitcoin madencilik şirketi iflas etmemek için mevcut madencilik cihazlarını 65 milyon dolar karşılığında Galaxy Digital‘e satmaya karar verdi. Bu satışın dışında Galaxy Digital, Argo Blockchain şirketine 35 milyon dolarlık kredi verecek.

İflastan kaçınan Argo Blockchain şirketi, satış ve kredi ile birlikte borçlarını 41 milyon dolarlık kısmını rahatlıkla ödeyeceğini de açıkladı.

Bitcoin madencilik şirketi Argo, madencilik cihazlarını satıyor!

Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Büyük Düşüş

Bitcoin madencileri bilindiği gibi Bitcoin cinsinden gelir elde ediyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin fiyatının azalmasıyla birlikte Bitcoin madencilerinin de gelirleri dolar cinsinden azalıyor.

Bitcoin fiyatının düşük olması Bitcoin transferlerini de azaltıyor. Yatırımcıların pek fazla transfer gerçekleştirmemesi Bitcoin madencilerinin gelirlerini azaltan bir diğer etken olarak biliniyor.

Blockchain.com verilerine göre geçtiğimiz kasım ayında Bitcoin madencilik geliri 11.670 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde Bitcoin madencilerinin geliri 57 bin dolar seviyelerinde seyrediyordu. Yaşanan düşüşün derinliği Bitcoin madencilerini oldukça ciddi bir şekilde etkilemeye devam ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir