MicroStrategy 2.500 Bitcoin daha satın aldı!

MicroStrategy

MicroStrategy 2.500 Bitcoin daha satın aldı!

ABONE OL 

MicroStrategy Bitcoin satın almaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin satın almayan şirket, 2.500 Bitcoin daha satın aldı.

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor yeni bir açıklama daha yaptı. Bu açıklamasında MicroStrategy şirketinin yeniden Bitcoin satın aldığını duyurdu. MicroStrategy, 42.8 milyon dolar ödeme yaparak 2.500 Bitcoin satın aldı.

Şirketin bugüne kadar 4.03 milyar dolar ödeme yaparak 30.397 dolar ortalamayla toplamda 132.500 Bitcoin satın aldığı da ek bilgi olarak paylaşıldı. Ayrıca MicroStrategy şirketinin alt şirketi MacroStrategy aracılığıyla 22 Aralık tarihinde 704 Bitcoin sattığı da duyuruldu. Bu satışın sebebi ise vergi kolaylığı sağlamak olarak açıklandı.

MicroStrategy Bitcoin alım

MicroStrategy Eski CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy eski CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etmişti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir