Bitcoin madencileri Bitcoin satışlarını arttırdı!

Bitcoin madencileri

Bitcoin madencileri Bitcoin satışlarını arttırdı!

ABONE OL 

Bitcoin üretimini ve transferlerin gerçekleşmesini sağlayarak gelir elde eden Bitcoin madencileri, üretilen Bitcoin’den daha fazlasını sattı.

Bitcoin Madencileri Satış Yapmaya Başladı

Kripto para piyasasındaki pek de iç açıcı olmayan durumlar yaşanırken Bitcoin madencileri de olumsuz etkilenmeye başladı. Birçok kripto para şirketi iflas ve zarar açıklamakla meşgulken Bitcoin madencileri de ürettiğinden fazla Bitcoin’i satmaya başladı.

Hashrateindex araştırmasına göre Bitcoin madencileri piyasa koşulları sebebiyle geçtiğimiz temmuz ayında ürettiği Bitcoin’den fazlasını sattı. Yine Hashrateindex verilerine göre haziran ve temmuz aylarında 3.478 Bitcoin üretildi ve yine aynı dönemde 5.767 Bitcoin satışı gerçekleştirildi.

Bilindiği gibi Bitcoin madencileri her zaman ürettiği Bitcoin’lerin satışı gerçekleştirmiyor ve bir nevi yatırımcılığını da yapıyor. Bu sebepten dolayı her madencilik şirketinin rezervlerinde Bitcoin bulunuyor.

Çin devleti Bitcoin madenciliği
Bitcoin madencileri Bitcoin satışlarını arttırdı!

Bitcoin Madenciliği Maliyeti Düştü

ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan, Bitcoin madenciliği maliyetlerinin 24 bin dolardan 13 bin dolara kadar düştüğünü açıkladı. Bilindiği gibi Bitcoin madencilerinin birçoğu zararına satışa yapmamak için HODL yöntemini tercih ettiklerini açıklamıştı. Ancak maliyetlerin düşmesiyle birlikte satışları başlayabileceği ifade ediliyor.

JP Morgan tarafından bu konuda yayınladığı açıklamada Bitcoin üretim maliyetlerinin düşmesiyle birlikte Bitcoin fiyatının olumsuz etkilenebileceği ifade ediliyor:

Madencilerin karlılığına açıkça yardımcı olurken ve madencilerin likiditeyi artırmak veya kaldıraç azaltmak için Bitcoin varlıklarını satma baskılarını potansiyel olarak azaltırken, üretim maliyetindeki düşüş, ileriye dönük Bitcoin fiyat görünümü için olumsuz olarak algılanabilir. Üretim maliyeti, bazı piyasa katılımcıları tarafından ayı piyasasında Bitcoin fiyat aralığının alt sınırı olarak algılanıyor.

JP Morgan analistleri ve stratejistleri tarafından paylaşılan raporlar yatırımcılar tarafından yakın takip ediliyor. Daha önce de yapılan açıklamalar dikkatle takip edilmiş ve analistlerin çoğu zaman haklı çıkmıştı.

JP Morgan CEO’su da geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada Bitcoin hakkındaki fikirlerini açıklamış ve yatırımcıları şaşırtmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir