Ethereum testnet ağı Goerli PoS sistemine geçiş yaptı!

Ethereum testnet ağı Goerli PoS

Ethereum testnet ağı Goerli PoS sistemine geçiş yaptı!

ABONE OL 

Uzun bir süredir konuşulan adım nihayet atıldı. Ethereum PoW sisteminden PoS sistemine geçmeye başladı. Ethereum testnet ağı Goerli PoS sistemine geçiş yaptı.

Ethereum Testnet Ağı Goerli PoS’a Geçti

Ethereum tartışılan bir gelişmeyi harekete geçirmeye çalışıyor. Birçok Ethereum madencisi tarafından istenmeyen Proof of Stake (PoS) sistemine geçişler başladı. Ethereum testnet ağı Goerli de PoS sistemine geçiş yaptı.

Bu adımla birlikte Ethereum Merge işleminin 19 Eylül tarihine kadar sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi hedefleniyor. Bu Merge işleminin hayata geçmesiyle birlikte işlem ücretlerinde ciddi bir düşüş olması bekleniyor. Ayrıca ciddi bir enerji tasarrufu da sağlanmış olacak.

Ethereum Londra güncellemesi
Ethereum testnet ağı Goerli PoS sistemine geçiş yaptı!

Yeni Hedef: Ethereum 5 Bin Dolar!

Bitcoin’in ardından en büyük 2. kripto para olan Ethereum’a dair sıklıkla tahminlerde bulunuyor. Son olarak BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su olan Arthur Hayes, Ethereum için hedef verdi. Hayes’e göre 2023 yılının ilk çeyreğinde Ethereum 5 bin dolara yükselecek.

Hayes’in kendi Medium hesabında yayınladığı yeni yazısında yer alan hedefin tüm zamanların zirvesi olarak kabul edileceğini de belirtmek gerekiyor. Bilindiği gibi Ethereum’un tüm zamanların zirve olan seviyesi 4.891 dolardı.

Hayes, 5 bin dolarlık hedefini ise Ethereum’un değişecek olan sistemine dayandırıyor. Ethereum’un Proof of Work sisteminden Proof of Stake sistemine geçiş için yakın zaman kaldığını da belirten Hayes, bu sebepten dolayı arzın yüzde 90 oranında azalacağını ve bunun da fiyata doğrudan etki edeceğini söyledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir