Kripto para analiz şirketi: Bitcoin liderliğini kaybedebilir

 Kripto para analiz şirketi: Bitcoin liderliğini kaybedebilir

Kripto para analiz şirketi Messari yaptığı açıklamada Bitcoin‘in liderliğini kaybedeceğinden bahsetti. Özellikle sabit fiyatlı kripto paraların son dönemlerde büyük rağbet gördüğünü belirten şirket, Bitcoin’in tahtına Tether (USDT)’nin yerleşebileceğinden bahsetti.

”Bitcoin liderliğini kaybedebilir”

Messari araştırmacısı Ryan Watkins, Bitcoin’in tahtını kaybedebileceğini ve yerine sabit fiyatlı kripto para olan Tether (USDT)’in gelebileceğini iddia etti. Tether şu an 9.1 milyar dolar market değerine sahip. Ayrıca günlük işlem hacmi ise 24 milyar dolara ulaşmış durumda.

Şu an kripto para piyasasında günlük olarak en fazla hacme sahip olan kripto para Tether oldu. 24 milyar dolar ile Bitcoin’i 6 milyar dolar olarak geçen Tether, ilerideki zamanlarda Bitcoin’i tahtından edebilir.

Ancak Bitcoin‘i diğer kripto paralardan ayıran özgünlüğü ve Blockchain sistemi sebebiyle bu ihtimal hiçbir zamanda gerçekleşmeyebilir. Her ne kadar işlem hacmi Bitcoin‘i geçse de ”Bitcoin liderliğini kaybedebilir” iddiası şu an için pek mümkün görünmüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir