Bitcoin fiyatı neden 22 bin dolara düştü?

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı neden 22 bin dolara düştü?

ABONE OL 

Kripto para yatırımcılarının bu sabah karşılaştığı Bitcoin fiyatının sebebi merak ediliyor. Bitcoin fiyatının 23 bin 400 dolar seviyelerinden 22 bin 100 dolar seviyelerine gerilemesinde vadeli işlemlerin etkisinden bahsedildi.

Bitcoin Fiyatı 22 Bin Dolara Geriledi

Bitcoin fiyatı, günlük kapanış saatinde 23 bin 400 dolar seviyelerinden 22 bin 100 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu düşüşün sebebi başta ülkemizdeki birçok kripto para yatırımcısı tarafından merak ediliyor.

Ancak uzmanlara göre ‘Long‘ pozisyonlardaki artışla birlikte gelen yüklü satışlar Bitcoin fiyatının düşmesine ve Long pozisyonların likidite edilmesine sebep oldu. Pozisyonların getirisini ortadan kaldırmak için yapılan yüklü satışlar Bitcoin’i 22 bin dolar seviyelerine kadar geriletti.

Bitcoin bu haber yazıldığı sıralarda 22 bin 420 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Bitcoin fiyatı

SEC Başkanı Bitcoin Açıklamasını Yineledi

Kripto paralarla ilgili açıklamalarıyla gündemi belirleyen SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin dışındaki tüm kripto paraların menkul kıymet olduğunu söyledi. Daha önce de bu açıklamayı yapan Gensler, açıklamasını yinelerek aynı fikirde olduğunu göstermiş oldu.

New York Mag tarafından yapılan röportajda açıklamalarda bulunan Gensler, ayrıca şu ifadeleri de kullandı:

Çeşitli karmaşık ve yasal olarak şeffaf mekanizmalar kullanan bu kripto para birimlerinin arkasında insanlar var. Ancak en temel düzeyde, token’lerini tanıtmaya ve yatırımcıları cezbetmeye çalışıyorlar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir