Fransız müzik yapımcısı: Müzik NFT’lerine güvenmiyorum

Müzik NFT'leri

Fransız müzik yapımcısı: Müzik NFT’lerine güvenmiyorum

ABONE OL 

NFT’lerin çoğu zaman resimlerden oluştuğunu düşünsek de müzik NFT’leri de alınıp satılabiliniyor. Sınırlı sayıda olan bu müzik NFT’leri için Fransız müzik yapımcısı DJ Agoria‘dan bir açıklama geldi.

DJ Agoria: Müzik NFT’lerine Güvenmiyorum

Fransız müzik yapımcısı DJ Agoria, Müzik NFT’lerine güvenmediğini dile getirdi. Birçok NFT maksimalisti tarafından topa tutan DJ, şu ifadeleri kullandı:

Başından beri DJ, sanatçı ve müzisyen olsam bile müzik NFT’lerine güvenmediğimi söylüyordum. Müzik NFT’lerini ana akım yapmak istemiyoruz.

Bu açıklamasıyla birlikte müzik NFT’lerinin popüler olmasını istemediğini belirten Dj Agoria, ayrıca birçok NFT sanatçısının da tepkisi çekti.

Spotify Müzik NFT’lerini Desteklemek İstiyor

Dijital müzik platformlarından olan Spotify, NFT yatırımcıları için bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Bilindiği gibi NFT’ler yalnızca görsellerden oluşmuyor. Müzik olarak satışa sunulan NFT’ler de geçtiğimiz aylarda satışa sunulmuştu.

Spotify, bu NFT’leri satın alan yatırımcıların, satın aldıkları NFT’leri Spotify platformunda dinleyebilmeleri için bir oynatma listesi test ediyor. Bu oynatma listesi için önce Spotify platformuna kripto para cüzdanının bağlanması gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir