Bitcoin fiyatı 55.000 doları aştı!

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı 55.000 doları aştı!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, yaşadığı son yükselişle birlikte 55.000 dolara kadar yükseldi. Dün 50 bin dolar direncini kıran Bitcoin gözünü daha da yukarı dikti.

Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçti!

Lider kripto para birimi yeni bir hamle daha yaparak 55.550 dolara kadar yükseldi. Şu an 54 bin dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bu yükselişle birlikte Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon doları aştı. Dün ile kıyaslandığında yaklaşık 100 milyar dolarlık Bitcoin alımı gerçekleşti.

Bitcoin fiyatının artmasıyla birlikte kripto para piyasasının büyüklüğü de artıyor. Kripto para piyasası da 2 trilyon 275 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştı.

Bitcoin fiyatı
Bitcoin fiyatı 55.000 doları aştı!

Bank of America Bitcoin Açıklaması Yaptı

Bank of America Dijital Varlıklar Başkanı Alkesh Shah, kripto paralar ile ilgili bir rapor yayınladı. Bu raporda kripto paraların göz ardı edilemeyecek kadar büyüdüğü ifadeleri yer aldı. Kripto paralar detaylıca araştırdıklarını ifade eden Shah, şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin önemlidir ancak dijital varlık ekosistemi çok daha fazlasıdır. Araştırmamız finans, teknoloji, tedarik zincirleri, sosyal medya ve oyun dahil olmak üzere sektörler arasındaki etkileri keşfetmeyi amaçlıyor.

Alkesh Shah, raporda Blockchain teknolojisinden de söz etti. Gelecekte Blockchain teknolojisi sayesinde yapılabileceklere yer verdi:

Yakın gelecekte telefonunuzun kilidini açmak için Blockchain teknolojisini kullanabilirsiniz. Bir Ferrari hissesi, bir temettü alabileceksiniz. Ödünç almak, ödünç vermek veya para biriktirmek hatta pizza için ödeme yapabileceksiniz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.