Bitcoin Çin resmi televizyon kanalında yer buldu!

Bitcoin Çin

Bitcoin Çin resmi televizyon kanalında yer buldu!

ABONE OL 

Kripto paraları resmen yasaklayan Çin, resmi televizyon kanalında Bitcoin‘e yeniden yer verdi. Bu hamleyle birlikte Çin’in yasakları kaldırıp kaldırmayacağı yeniden tartışılmaya başlandı.

Bitcoin Çin’in Gündeminde!

Çin resmi televizyon kanalı CCTV, Bitcoin hakkında 1 dakika 38 saniye süren bir haber yayınladı. Yayınlanan video ile birlikte Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin hakkında yapılan bu haberlerin kripto para piyasasında boğa hareketlerinin öncüsü olabileceğini belirtti.

Zhao’nun bu açıklamasıyla birlikte birçok kripto para yatırımcısı da Çin’den olumlu haberlerin gelmeye başlamasını bekliyor.

Çin Bitcoin madenciliği

Kripto Para Madencilik Vergisi 2024’te Alınmaya Başlanacak

Beyaz Saray tarafından paylaşılan raporda, kripto para madencilerinin yüzde 30 oranında vergi ödemeleri gerektiğini belirtti. Daha önce de benzer bir açıklama yapan Beyaz Saray, kripto para madencilik şirketlerinin çevreye verdikleri zararın tamamını ödemeseler bile bir kısmını bu şekilde ödeyebilecekleri belirtildi.

Yüzde 30’luk bir oran konusunda özellikle ısrar eden Beyaz Saray’ın istediği vergi yüzde 10 olarak başlayacak ve her yıl yüzde 10 atarak yüzde 30 oranına ulaşana kadar yükseliş devam edecek. Bu verginin de 2024 yılında alınmaya başlayacağı da belirtildi.

Bu vergi kripto para madencilik şirketlerinden Özel Tüketim Vergisi adı altında alınacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir