Bitcoin balinalarını düşüş durduramıyor!

Bitcoin balinaları

Bitcoin balinalarını düşüş durduramıyor!

ABONE OL 

Bitcoin, DXY (Amerikan Dolar Endeksi) artışı ve Kazakistan’daki olayların Bitcoin madenciliğine olan etkisi sebebiyle düşmeye devam ediyor. Ancak bu düşüş Bitcoin balinalarının alım yapmasını engelleyemiyor.

Bitcoin Balinaları Doymuyor

Bitcoin balinaları Bitcoin satın almaya devam ediyor. Kazakistan’daki olaylar sebebiyle internet bağlantısının kesilmesi, ülkedeki Bitcoin madenciliğini durdurdu. Bu da Bitcoin üretiminin oldukça yavaşlamasına ve Bitcoin transferlerinin aksamasına sebep oluyor. Kazakistan bilindiği gibi Bitcoin madenciliğinde dünyanın en büyük ikinci ülkesi konumunda.

Bunun dışında ABD Merkez Bankası (FED) bu yıl içerisinde üç kez faiz artırımı hedefliyor. Bu da DXY (Amerikan Dolar Endeksi) yükselişini beraberinde getiriyor ve dünyadaki varlıkları dolara doğru kaydırıyor. Her iki olayda Bitcoin için oldukça sert gelişme olarak kabul ediliyor.

Tüm bu gelişmeler Bitcoin fiyatının 41 bin 200 doları test etmesine sebep oldu. Her ne kadar bu düşüş sert olsa da Bitcoin balinaları alım yapmaya devam ediyor. Yaşanan bu son düşüşün ardından en büyük 3. Bitcoin balinasının Bitcoin satın aldığı gözlendi.

En büyük 3. Bitcoin balinası 43 bin 539 dolar seviyesinde 172 Bitcoin satın aldı. Bu satın alım için 7.8 milyon dolar ödeme yaptı.

Bitcoin balinası
Bitcoin balinalarını düşüş durduramıyor!

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirdi. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullanmıştı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söylemişti:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir