Bitcoin 50 bin dolar!

 Bitcoin 50 bin dolar!

Lider kripto para birimi bugün sabah saatlerinde 50 bin dolar seviyelerine dokundu ancak tutunamadan 49 bin dolar seviyelerine çekildi. Yıllardır uzmanlar tarafından bahsedilen ve psikolojik limit olarak görülen 50 bin dolara ulaşıldı.

Bitcoin 50 Bin Doları Gördü!

Geçtiğimiz yılın eylül ayından itibaren yükselerek bugüne kadar gelen Bitcoin, 50 bin dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Bitcoin 50 bin dolar – Tradingview adresinden alınmıştır.

Pazartesi gününe düşüşle başlayarak ”Kanlı Pazartesi‘yi bir kez daha hatırlatan Bitcoin, 4 bin dolar geriledi. Ardından yeniden bir çıkış sergileyerek bugün sabah saatlerinde 50 bin doları test etti. Ancak kısa süre içerisinde 49 bin dolar seviyelerine geri çekildi.

Bitcoin Madencileri Rekor Gelir Elde Etti!

Bitcoin madencileri için geçtiğimiz hafta oldukça kârlıydı. Yalnızca bir haftada 354.4 milyon dolar gelir elde eden madenciler, Bitcoin fiyatının artmasıyla birlikte daha fazla kazanmaya başladı. Tabii ki de Bitcoin Blockchain ağının yoğunlaşması da daha fazla gelir elde etme olanağı sağlıyor.

Bitcoin madencileri 2017 yılının aralık ayından bu yana hiç bu kadar yüksek gelir elde etmemişti. 2017 yılının aralık ayının ortasındaki haftada 340 milyon dolar gelir elde edilmişti.

11 Ocak Perşembe TSİ 20:00 – 21:00 arasında Bitcoin madencileri 4 milyon 60 bin dolar gelir elde etmişti. Bu gelir seviyesi tüm zamanların zirvesi olarak kayıtlara geçmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir