MicroStrategy Bitcoin alımına yenisi eklemek istiyor!

 MicroStrategy Bitcoin alımına yenisi eklemek istiyor!

MicroStrategy isimli yazılım şirketi bugüne kadar toplamda 1.15 milyar dolar ödeyerek 71.079 Bitcoin satın almıştı. Şimdi ise tahvil satışı yaparak elde edilmesi planlanan 600 milyon dolarlık gelirle Bitcoin alması bekleniyor.

MicroStrategy Bitcoin Yatırımları Sürüyor!

MicroStrategy kripto para piyasasına yatırım yapan nadir kurumsal şirketler arasında yer alıyor. Daha önceki alımlarıyla toplamda 71.079 Bitcoin‘e sahip olan şirket yeni bir Bitcoin alımına hazırlanıyor.

Şirketin kurumsal şirketlere tahvil satışı yapıp elde edeceği 600 milyon dolar ile Bitcoin satın alma planı olduğu ortaya çıktı. Daha önce de bu yönteme başvuran şirket 400 milyon dolar ve 600 milyon dolarlık iki parça halinde gerçekleştirdiği 1 milyar dolarlık tahvil satışından elde ettiği gelirle de Bitcoin satın almıştı.

MicroStrategy Bitcoin
MicroStrategy Bitcoin alımına yenisi eklemek istiyor!

MicroStrategy Bitcoin’i Tanıtıyor

Michael Saylor, birçok CEO’nun ilgi gösterdiğini söyleyerek etkinliğin bir hayli ilgi çekici olacağını söylemişti. 3 ve 4 Şubat tarihlerinde düzenlenen ‘MicroStrategy World 2021‘ isimli etkinliğe toplamda 22 bin 31 kişi katıldı. Bu kişiler arasında 6.917 işletmeden 8.197 yetkili yer alıyordu.

Etkinlikte Bitcoin’in zirve fiyatının ardından düşüş yaşamasını sorun etmeyerek Bitcoin almaya devam ettiklerini açıklayan Saylor, Bitcoin’in potansiyelini etkinlik boyunca anlattı. Yalnızca MicroStrategy şirketinin değil kişisel olarak da Bitcoin yatırımı yaptığı biliniyor. Yaklaşık 230 milyon dolar değerinde Bitcoin’i bulunan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, katılımcılar arasında birçok CEO’nun yer almasını da şöyle ifade etmişti:

”Etkinliklerimizden birine katılmak için kaydolan bu kadar çok CEO görmemiştim.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir