Bitcoin 14 yaşında!

Bitcoin 14 yaşında

Bitcoin 14 yaşında!

ABONE OL 

Satoshi Nakamoto tarafından yayınlanan WhitePaper ile birlikte hayatımıza giren Bitcoin, 14 yaşında. Lider kripto para birimi 14 yıldır liderliğini korumaya devam ediyor.

Bitcoin 14 Yaşında!

Kripto para birimlerinin ilki ve lideri konumunda yer alan Bitcoin, 2008 yılında Satoshki Nakamoto tarafından yayınlanan WhitePaper ile duyuruldu. Bitcoin bugün 400 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve beraberinden gelen kripto paralar ile birlikte oluşan piyasanın büyüklüğü ise 1 trilyon dolara ulaştı.

Bitcoin 14 yaşında!

Bitcoin ilk olarak DarkWeb platformunda kullanılıyor ve fiyatı belirli bir seviyeyi aşamıyordu. Ancak zamanla kullanıcı sayısı arttı ve bugün Bitcoin’e yatırım yapmış insan sayısı 140 milyona ulaştı.

Her geçen gün yeni yatırımcılar da kazanan Bitcoin’in 14. yıl dönümünü kutluyoruz.

10 Bin Bitcoin Ödenerek Pizza Alınmıştı

18 Mayıs 2010 tarihinde Bitcointalk.org forumunda bir yazılım programcısı Laszlo Hanyecz tarafından bir konu açıldı. Laszlo Hanyecz, sahip olduğu Bitcoin’ler ile alışveriş yapmak istediği ve pizza satın almak istediğini belirtti. Bu pizza için 10.000 Bitcoin ödeme yapacağını söyleyen Hanyecz, birkaç gün isteğini yineledi.

Laszlo Hanyecz‘in isteği olan 2 büyük boy pizza bir İngiliz kullanıcı tarafından Papa John’s’tan alınarak gönderildi ve karşılığında 10.000 Bitcoin ödeme gerçekleştirildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir