• 1 Haziran 2020

Bitcoin 1.500 dolar değer kaybetti

 Bitcoin 1.500 dolar değer kaybetti

Lider kripto para olan Bitcoin gün gece yaşadığı düşüş ile 1.500 dolar değer kaybetti. Bazı uzmanların beklediği bazılarının ise beklemediği düşüş kripto para piyasasının 25 milyar dolar küçülmesine sebep oldu.

Balinalar Harekete Geçti: Bitcoin Tek Hamlede 1.500 Dolar Değer Kaybetti

Bitcoin’in 12 Mayıs’ta yaşayacağı Halving (Ödül yarılanması) beklenti birçok yatırımcıda yükseliş beklentisi yarattı. Bu sebepten dolayı fiyat birkaç gün öncesinde 10 bin dolar seviyelerine yükselip tekrarda 9800-9900 dolar seviyeleri geri düşmüştü.

Herkesin yükseliş beklediği ortamda Bitcoin balinaları (Ellerinde yüksek miktarda kripto para tutan yatırımcılar balina olarak adlandırılmaktadır.) tarafından büyük satışlar gerçekleştirilerek fiyatın 1.500 dolar aşağı çekilmesine sebep oldu.

Yaşanan düşüş küçük yatırımcıların birçoğuna büyük zararlar verdi. Kripto para piyasasından birden fazla kez yaşandığı için insanları tecrübelendiren bir konu vardır. Yatırımcıların çoğu yükseliş beklerken Bitcoin balinaları tam tersine hareket eder ve satışlarını gerçekleştirirler. Aynı şekilde herkes düşüş beklerken onlar alım yaparak fiyatının yükselmesini sağlarlar.

Bu durum neredeyse her zaman böyledir. Halving beklentisi birçok yatırımcı için son derece önem arz ediyor. 2 gün kalmasına rağmen 8700 dolar fiyata sahip olan lider kripto paranın halving günü ve sonrasında nasıl hareket edeceği herkes tarafından merak konusu.

BURADA YAZILANLARIN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir