• 3 Haziran 2020

Banka hırsızı Bitcoin satın alırken yakalandı

 Banka hırsızı Bitcoin satın alırken yakalandı

Brezilya’da bir hırsız ünlü bir çelik firmasının hesabından 5 milyon dolar çalmayı başardı. Çaldığı para ile Bitcoin satın almaya çalışan hırsız polis tarafından yakalandı.

Banka Hırsızı Bitcoin Almak İçin Yerel Borsaları Kullandı

Brezilya’da çelik firmasının Santander bankasındaki hesabından 30 milyon real (5 milyon dolar) çaldı. Ardından banka hırsızı Bitcoin satın almak için parayı yerel kripto para borsalarına transfer etti. Ancak beklemediği bir şey oldu ve polisin takibine takıldı.

Parayı çalan hırsız 11 farklı hesaba EFT yaparak parayı dağıttı. Ancak atladığı bir diğer konu ise gönderimleri aynı IP adresi üzerinden yapmasıydı. Yolladığı banka hesapları üzerinden Brezilya’daki yerel kripto para borsalarından yaklaşık 3.5 milyon real – 15 milyon real (600 bin dolar – 2.5 milyon dolar) aralığında Bitcoin satın alabildi. Hırsız sadece bu aralıkta Bitcoin satın alabildi.

Parayı gönderdiği yerel kripto para borsalarından birinin yaptığı açıklamaya göre 5 milyon real (yaklaşık 900 bin dolar) arasında bir banka transferinin hesaplarına geçtiğini ve şüphelendiğini belirtti. Ayrıca paranın gönderici hesaba da aynı gün transfer edildiğini gören borsa yetkilisi operasyonu bloke ettiğini belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir