• 4 Haziran 2020

En büyük 10 kripto para – 10 Mayıs 2020

 En büyük 10 kripto para – 10 Mayıs 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 10 Mayıs 2020)

Bitcoin şu an 8791 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dün gece tek bir hamlede 1.500 dolar değer kaybetti. İçerisinde bulunduğumuz haftada 10 bin dolar seviyelerine aşan ve geri çekilen Bitcoin, kötü bir gece yaşadı. Bitcoin dominasyonu %1.2 artarak %66.9‘a yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 6 milyar dolar azalarak 161.5 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 14 milyar dolar azalarak 241 milyar dolara geriledi.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Bitcoin bilindiği üzere Bitcoin madenciliği yapılarak ortaya çıkarılıyor. Bitcoin madenciliği Bitcoin’in piyasadaki fiyatlanmalarına bile doğrudan etki edebiliyor. Bu kadar önemli bir konuda girişim yapan Türk Bitcoin madenciliği şirketi İran’dan lisans aldı ve resmi olarak madencilik yapabilmesi onaylandı.
  • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance geçtiğimiz günlerde yaşadığı DDoS saldırısında rakiplerini suçladı. Gerçekleştirilen saldırıda Asya ülkelerindeki domain’lere ulaşılamadığı belirtilmişti.
  • Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin‘i ATM’lerden satın almak son yıllarda giderek yaygınlaşıyor. Bitcoin satın almayı kolaylaştırmak için oluşturulan bu ATM’lerin sayısı günden güne artıyor. Dünya üzerinde toplamda 7.729 kripto para ATM‘si bulunuyor.
  • Bir analiste göre Bitcoin 300.000 dolar olduğunda dünya bir savaş içerisinde olacak. Yıllar içerisinde değerlenerek fiyatının 300.000 dolar seviyelere çıkmasını bekleyen analist bu fiyatlanmanın dünya için iyi olmayacağını düşünüyor.
  • Buterin, Bitcoin’i Tether, BitMEX, BlockStream ve Liquid Network şirketlerinin merkezileştirdiğini iddia etti. Bu kripto para şirketleri ise kullanıcıların yatırım yapmaları üzerinde doğrudan etkileri olduğu için merkeziyetsizlik ilkesine aykırı olduğunu söyledi.
  • Brezilya’da bir hırsız ünlü bir çelik firmasının hesabından 5 milyon dolar çalmayı başardı. Çaldığı para ile Bitcoin satın almaya çalışan hırsız polis tarafından yakalandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir