Bir DeFi saldırısı daha! DFX Finance hacklendi

DFX Finance hack

Bir DeFi saldırısı daha! DFX Finance hacklendi

ABONE OL 

Kripto para piyasasında Merkeziyetsiz Finans olarak bilinen DeFi projeleri sık sık siber saldırıya maruz kalıyor. Son olarak DFX Finance hacklendi. Bu saldırı sonucunda 7.5 milyon dolarlık varlık çalındı.

DFX Finance Hacklendi

Kripto para piyasasında yaşanan siber saldırılara bir yenisi daha eklendi. DFX Finance, daha önceki saldırılarda olduğu gibi Flaş Kredi saldırısına maruz kaldı. Platformun açıklarını kullanan siber saldırganlar 7.5 milyon dolarlık kripto parayı ele geçirdi.

DFX Finance yöneticileri kısa süre içerisinde saldırıyı tespit ettiklerini ve ardından mevcut tüm sözleşmeleri iptal ettiklerini açıkladı. Ancak siber saldırganlar fonları ele geçirdi ve 7.5 milyon dolarlık kripto paranın 4.3 milyon dolarlık kısmını kendi cüzdanına aktardı.

Bir DeFi saldırısı daha! DFX Finance hacklendi

Solend Hacklenmişti

Kripto para piyasasının en çok muzdarip olduğu konulardan biri olan siber saldırılara bir yenisi daha eklendi. Solana Blockchain ağında faaliyet gösteren Solend, bir oracle tipi bir siber saldırıya maruz kaldı. Bu saldırı sonucunda 1.26 milyon dolarlık varlık çalındı.

PackShield tarafından yapılan açıklamaya göre saldırı geçtiğimiz günün gecesinde gerçekleştirildi. Saldırının ardından Solend tarafından yapılan açıklamada mevcut fonların güvende olduğu ifade edildi.

Olympos DAO Hacklenmişti! İyi Niyetli Hacker Fonları İade Etti

Olympos DAO iyi niyetli hacker (beyaz şapkalı hacker) tarafından bir saldırıya uğradı. 30 bin OHM (yaklaşık 300 bin dolar) çalan hacker, kısa bir süre sonra fonu iade etti. Hacker, üç farklı hatayı değerlendirdi ve fonları ele geçirdi.

Olympos DAO konu ile ilgili açıklama yaptı ve hacker’ın 3.3 milyon dolarlık bir ödül talep edebileceğini belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir