BlockFi iflas etti!

BlockFi iflas

BlockFi iflas etti!

ABONE OL 

Kripto para borç verme platformu BlockFi, FTX’in iflasıyla birlikte zor durumda kalmış ve iflası konuşulmaya başlanmıştı. Şirketin bugün iflas başvurusunda bulunduğu açıklandı.

BlockFi İflasını Duyurdu

FTX borsasının iflas etmesi sebebiyle birçok kripto para platformu ve borsası bir hayli zor durumda kalmıştı. BlockFi, FTX’in iflasıyla birlikte iflasını açıkladı. BlockFi şirketinin mevcut rezervinde 257 milyon doların olduğu da belirtildi.

Yaklaşık 100 bin yatırımcının BlockFi şirketinden 1-10 milyar dolar arasında bir alacağı bulunuyor. Bu yükümlülüğünü yerine getirilemeyecek olması sebebiyle iflas başvurusunda bulunan şirket, FTX dalgasına takılan şirketler arasına girdi.

BlockFi iflas etti!

FTX Mağdurlarına Bir Yenisi Eklendi

Kripto para piyasasının 10 gündür gündeminde yer alan FTX olayı, birçok platformun batmasına ve iflasına sebep oldu. Büyük yatırımcıların da varlıklarını kaybettiği olayların ardından Singapur devletine ait olan Temasek isimli fonun da FTX de yatırımlarının olduğu iddia edildi.

Yaklaşık 300 milyon dolarlık varlığın FTX’in iflasıyla birlikte kaybedildiği iddia ediliyor. FTX iflasıyla birlikte yüzbinlerce yatırımcı varlığını kaybetmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir