Bitcoin madenciliği gelirleri adeta çakıldı!

Bitcoin madencilik geliri

Bitcoin madenciliği gelirleri adeta çakıldı!

ABONE OL 

FTX olayının ardından başlayan kaos hala sürüyor. 16 bin dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin sebebiyle Bitcoin madenciliğinin gelirleri de ciddi oranda azaldı.

Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Büyük Düşüş

Bitcoin madencileri bilindiği gibi Bitcoin cinsinden gelir elde ediyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin fiyatının azalmasıyla birlikte Bitcoin madencilerinin de gelirleri dolar cinsinden azalıyor.

Bitcoin fiyatının düşük olması Bitcoin transferlerini de azaltıyor. Yatırımcıların pek fazla transfer gerçekleştirmemesi Bitcoin madencilerinin gelirlerini azaltan bir diğer etken olarak biliniyor.

Blockchain.com verilerine göre Bitcoin madencilik geliri 11.670 dolar seviyelerine kadar geriledi. Geçtiğimiz yılın bu döneminde Bitcoin madencilerinin geliri 57 bin dolar seviyelerinde seyrediyordu. Yaşanan düşüşün derinliği Bitcoin madencilerini oldukça ciddi bir şekilde etkilemeye devam ediyor.

Bitcoin madencilik geliri
Bitcoin madenciliği gelirleri adeta çakıldı!

Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşabilir mi?

Arv Invest kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, Bitcoin tahminini yineledi ve 2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık hedefe ulaşılmasını beklediğini söyledi. Yaşanan olaylarla ilgili yorum da yapan Wood, şu ifadeleri kullandı:

Bazen hayatta kalanları görmek için bir krizden geçmeniz gerekir. Bitcoin buradan gül gibi kokarak çıkıyor.

FTX olayının ardından Bitcoin fiyatı ciddi düşüş yaşamış ve birçok şirketin iflasına sebep olmuştu. Wood bu konuda da açıklama yaparak yaşanan olayların bir döngü olduğunun vurgusunu yaptı.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ve Kripto Para Yatırımlarını Arttırıyor

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, yeni bir anket yaptırdı. Bu ankette kurumsal yatırımcıların kripto para yatırımlarına bakış açıları ortaya çıktı. 140 kurumsal şirketle yapılan ankete göre şirketlerin yüzde 62’sinin kripto para yatırımı bulunuyor.

Ayrıca bu yatırımcıların yüzde 12’sinin kripto para yatırımlarının zararda olduğu ortaya çıktı. Katılımcıların yüzde 58’i önümüzdeki üç yıl içerisinde mevcut kripto para yatırımlarını arttırmayı hedefliyor. Yine katılımcıların yüzde 6’sı ise kripto para yatırımlarını azaltmayı hedefliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir