Binance Rus hükümet yetkililerinin hesaplarını kapattı

Binance Rus

Binance Rus hükümet yetkililerinin hesaplarını kapattı

ABONE OL 

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş sürerken Binance‘den Rusya’ya yönelik bir yaptırım daha geldi. Bu yaptırım kararına göre Binance kullanan Rus hükümet yetkililerinin hesapları kapatıldı.

Binance Rus Hükümet Yetkililerine ve Yakınlarına Yeni Yaptırım Uyguladı

Binance borsasının Rusya’ya yönelik yaptırımlarına bir yenisi daha eklendi. Bloomberg’e konuşan Binance üst düzey yetkilisi, Rusya’da hükümet yetkilisi ve yetkili yakınlarının hesaplarının kapatıldığını açıkladı. Yaptırıma maruz kalanlar arasında Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un üvey kızı ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitry Peskov’un kızı da yer alıyor.

Binance Rusya’ya karşı hamlelerine ara vermeden devam ediyor. Daha öncede Rusya’daki kredi kartlarından işlem yapılmasının önüne geçilmişti.

Binance Rus hükümet yetkililerinin hesaplarını kapattı

Binance Rusya’ya Bir Yaptırım Daha Uyguluyor

Binance çok kısa bir süre önce bir duyuru yayınladı. Bu duyuruda 9 Mart 24:00’den sonra yani 10 Mart tarihi itibariyle Rusya’da edinilmiş Mastercard ve Visa kartları Binance’de işlem için kullanılmayacak. Bu da Binance borsasının Rusya’daki kullanıcıları için oldukça sert bir yaptırım anlamına geliyor.

Rusya’ya birçok devlet, şirket ve kuruluştan yüzlerce yaptırım açıklaması gelmeye devam ediyor. Ünlü teknoloji şirketleri de Rusya’ya yönelik yaptırımlar uyguluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir