Binance Ronin fonlarının bir kısmını kurtardı!

Binance Ronin

Binance Ronin fonlarının bir kısmını kurtardı!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance Ronin saldırısı sonucunda elde edilen fonların bir kısmının kendi cüzdanlarına gönderildiğini ve bu fonlara el konularak kurtarıldığını açıklandı.

Binance Ronin Kayıplarının Bir Kısmını Yakaladı

Axie Infinity‘nin Ronin isimli köprü ağı siber saldırıya uğramış ve 625.5 milyon dolardan fazla bir varlık çalınmıştı. Saldırganlar çaldıkları fonları farklı farklı cüzdanlara göndererek izini kaybettirmeye çalışsa da Binance’in gözünde kaçmadı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada çalınan fonların bir kısmının toplam 86 farklı hesaba gönderildiğini ve bu gönderilen 5.8 milyon doların kontrolünü ellerine aldıklarını açıkladı.

Binance Saldırı Sonrasında Açıklama Yapmıştı

Ronin (RON) ağında meydana gelen güvenlik ihlalinin ardından Binance araştırma ekibi, siber saldırganları tespit etmek amacıyla Axie Infinity ekibini ağ köprüsüyle ilgili işlemleri takip ederek destekliyor. Sonuç olarak, Axie Infinity ekibini ve yasa uygulayıcılarını bu sorunu araştırmasında desteklerken, 29 Mart tarihinde Ronin (RON) ağındaki tüm para yatırma ve çekme işlemleri askıya alındı. 

Potansiyel hacker adresleri de engellendi ve olağandışı işlemleri izlemek için özel bir izleme ekibi kuruldu. Ayrıca, Ethereum ağında Wrapped Ether (WETH) çekimlerini ve WETH’den ETH’ye dönüştürme işlevini de duraklattık. Bunun bazı kullanıcılarımızı etkileyebileceğini anlıyoruz ve sorunu çözmek için Axie Infinity ekibiyle birlikte çalışırken anlayışınıza sığınıyoruz.

Binance, Ronin (RON) ağındaki para yatırma ve çekme işlemlerini, Ethereum ağındaki Wrapped Ether (WETH) için para çekme işlemlerini ve ağın kararlı olduğunu belirlediğimizde WETH’den ETH’ye dönüştürme işlevini yeniden açacak. Bu hizmetler geri yüklendiğinde veya daha fazla gelişme olduğunda kullanıcıları bir sonraki duyuruda bilgilendireceğiz. Sebep olduğumuz herhangi bir rahatsızlık için özür dileriz. Sabrınız için teşekkürler.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.