NFT kelimesinin Türkçe karşılığı belirlendi

NFT kelimesinin Türkçe karşılığı

NFT kelimesinin Türkçe karşılığı belirlendi

ABONE OL 

NFT popülerliği sürerken NFT kelimesinin Türkçe karşılığının arayışları da başlamıştı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, resmi Twitter hesabından yaptığı açılama ile NFT kelimesinin Türkçe karşılığını açıkladı.

İşte NFT Kelimesinin Türkçe Karşılığı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, NFT kelimesinin karşılığını resmi Twitter hesabından açıkladı. TDK ile beraber çalışmalar sonucunda NFT kelimesinin Türkçe karşılığı Nitelikli Fikri Tapu olarak açıklandı.

Ali Taha Koç şu ifadeleri kullandı:

”Geçtiğimiz günlerde sizlere yönelttiğim ‘NFT’nin Türkçe karşılığı ne olmalı?’ sorusuna ilettiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum. TDK ile yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde NFT’ye en uygun karşılığının ‘Nitelikli Fikrî Tapu’ olduğunu düşünüyoruz.

Dijital Dönüşüm Ofisi olarak bundan böyle yaptığımız çalışmalarda ve paylaşımlarda NFT’nin açılımı için ‘Nitelikli Fikrî Tapu’ terimini kullanacağız. Blokzincir gibi yenilikçi teknolojilerin getirdiği sistemler üzerinde uzmanlık kazanmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.