Binance FTX olayından ders çıkardı! Sigorta fonuna destek

Binance Varlık Güvenlik Fonu (SAFU)

Binance FTX olayından ders çıkardı! Sigorta fonuna destek

ABONE OL 

FTX’in yaşadığı son olaylarla birlikte başta Binance olmak üzere birçok kripto para borsasının ek hamle yapmasına sebep oldu. Binance, sigorta fonuna ek 1 milyar dolarlık fon daha aktardı.

Binance FTX Olayı Sonrası Fona Destek Yaptı

Dünyanın en hacimli kripto para borsası olan Binance, kullanıcılar için oluşturduğu SAFU isimli güvenlik fonuna ek 1 milyar dolarlık varlık aktarıldı. FTX’in yaşadığı olay sebebiyle yatırımcılar fonlarını çekmekte zorluk yaşamaya başlamıştı.

Binance de benzer bir sorun yaşanmaması için kurduğu SAFU isimli fona 1 milyar dolarlık fon aktarıldı. 1 milyar dolarlık varlığın 700 milyon dolarlık kısmını BUSD ve BNB, 300 milyon dolarlık kısmını ise Bitcoin oluşturuyor.

Binance FTX olayından ders çıkardı! Sigorta fonuna destek

Binance Neden FTX’i Alma Kararını İptal Etti?

Kripto para piyasasının en büyük krizlerinden biri Binance ve FTX arasındaki gelişmeler sebebiyle yaşanmaya devam ediyor. Binance, dün FTX borsasını satın alacağını açıklamıştı. Bu haberle birlikte Bitcoin fiyatı kısa süreliğine toplamıştı. Ancak ardından 17 bin 600 dolara kadar gerilemişti.

Wall Street Journal‘ın haberine göre Binance, FTX’in satın almaktan vazgeçti. Buna sebep olarak ise FTX’in müşteri fonlarını kullandığı, bu sebepten dolayı 6 milyar dolarlık bir açık olduğu belirterek Binance’in FTX’e yardım edemeyeceğini açıkladı.

Yaşanan tüm bu gelişmelerle birlikte Bitcoin son 16 bin dolara kadar geriledi. Bitcoin haber yazıldığında 16 bin dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir