Binance neden FTX’i satın almaktan vazgeçti?

Binance neden FTX

Binance neden FTX’i satın almaktan vazgeçti?

ABONE OL 

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dün FTX’i satın alacaklarını açıklamıştı. Ancak WSJ’in haberine göre Binance, FTX’i satın almaktan vazgeçti. Peki bu alımdan neden vazgeçildi?

Binance Neden FTX’i Alma Kararını İptal Etti?

Kripto para piyasasının en büyük krizlerinden biri Binance ve FTX arasındaki gelişmeler sebebiyle yaşanmaya devam ediyor. Binance, dün FTX borsasını satın alacağını açıklamıştı. Bu haberle birlikte Bitcoin fiyatı kısa süreliğine toplamıştı. Ancak ardından 17 bin 600 dolara kadar gerilemişti.

Wall Street Journal‘ın haberine göre Binance, FTX’in satın almaktan vazgeçti. Buna sebep olarak ise FTX’in müşteri fonlarını kullandığı, bu sebepten dolayı 6 milyar dolarlık bir açık olduğu belirterek Binance’in FTX’e yardım edemeyeceğini açıkladı.

Yaşanan tüm bu gelişmelerle birlikte Bitcoin son 16 bin dolara kadar geriledi. Bitcoin haber yazıldığında 16 bin dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Binance neden FTX’i satın almaktan vazgeçti?

Kripto Para Piyasasında Neler Olmuştu?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz gün sahibi oldukları FTT’leri (FTX’in kendi kripto parası) satacaklarını açıklaması ve ardından gelen FTX CEO’sunun açıklamasıyla kripto para piyasasında bir düşüş hakim olmaya başladı. Binance’in sahip olduğu 2.1 milyar dolarlık FTT’nin satılacağının açıklanmasıyla birlikte FTT fiyatı 22 dolar seviyelerinden 15 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin ise 19 bin 235 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Ardından bugünün akşam saatlerinde FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Binance CEO’su ile anlaşma sağladıklarını ve FTX’in Binance tarafından satın alınacağını açıkladı. Bu açıklama ile piyasalarda bir yükseliş başladı. Bu haberin ardından Bitcoin fiyatı çok kısa bir sürede 20 bin 700 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Bu yükselişin ardından dakikalar sonra ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, Binance ve FTX arasındaki durumunu incelemeye aldı. Bu haberle birlikte ise Bitcoin çok daha sert bir şekilde düşmeye başladı. Bu düşüşle birlikte Bitcoin yıllar sonra 17 bin 600 dolar seviyelerini test etti.

Bitcoin, bu haber yazılırken 18 bin 220 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. FTT ise 2.5 dolar seviyelerine kadar geriledi. Haber yazılırken ise 5.18 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir