Binance CEO’su El Salvador’a destek açıklaması yaptı!

Binance CEO'su

Binance CEO’su El Salvador’a destek açıklaması yaptı!

ABONE OL 

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele yaptığı açıklamada ülkedeki terör sorununda bahsetti. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise yaptığı açıklama ile El Salvador’a desteklerini ifade etti.

Binance CEO’su El Salvador’a Destek Olacaklarını Açıkladı

El Salvador’da süren terör olaylarına Binance CEO’sundan destek açıklaması geldi. Changpeng Zhao, El Salvador vatandaşları için alım başlattıklarını ve 7 kişiyi işe aldıklarını açıkladı. Yıl sonuna kadar birkaç yüz kişiyi işe almayı planladıklarını ifade etti.

Zhao, ayrıca ”Kripto iş yaratır” ifadesini kullandı.

El Salvador Bitcoin Tahvilinin Ertelendiğini Açıklamıştı

Bitcoin‘i resmi para birimi ilan etmesiyle dünyada bir hayli ses getiren El Salvador, 1 milyar dolar değerinde Bitcoin tahvili ihraç edeceğini açıklamıştı. Ancak kripto para piyasasının oynaklığı sebebiyle Bitcoin tahvil ihracını eylül ayına kadar ertelendiği açıklandı.

Ukrayna ve Rusya savaşı sebebiyle piyasaların çalkalanması El Salvador‘un Bitcoin tahvilini de doğrudan etkiledi. Ancak El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya yaptığı açıklamada eylül ayına erteleme olduğu ifade etti ancak açıklamasında sonbaharda uluslararası pazara çıkmanın da riskli olduğunu ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir