Kazakistan Bitcoin madenciliğinin vergilendirme yöntemini değiştirecek

Kazakistan Bitcoin madenciliği

Kazakistan Bitcoin madenciliğinin vergilendirme yöntemini değiştirecek

ABONE OL 

Bitcoin madencileri için bir fırsat ülkesi olan Kazakistan, Bitcoin madencilerini vergilendirmeye hazırlanıyor. Alınması konuşulan kararlara göre vergilerin yüksek olması bekleniyor.

Kazakistan Bitcoin Madenciliğinde Yeni Kararlar Açıklayacak

Bitcoin madencilerinin Çin’in baskıları ardından tercih ettikleri ülkeler arasında yer alan Kazakistan, yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Bitcoin madencilerinin Kazakistan’daki ödedikleri vergileri arttırmak isteyen Kazakistan hükümeti, vergilendirme birimini Bitcoin olarak değiştirmek istiyor.

Bu da Bitcoin fiyatının artması halinde daha fazla vergi ödeneceği anlamına geliyor. Kazakistan Ekonomi Bakanı Alibek Kuantyrov, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Madenciler için vergi yükünü artırmayı düşünüyoruz, şu anda madenciler için vergi oranını kripto para biriminin değerine bağlamayı da düşünüyoruz. Kripto para birimi büyürse, bütçe için iyi olacak.

Kazakistan Bitcoin madenciliği
Kazakistan Bitcoin madenciliğinin vergilendirme yöntemini değiştirecek

Kazakistan Bitcoin Madenciliğinde Zirveye Oynuyor

Kazakistan’da elektrik fiyatı haneler için kWh başına 0.041 dolar, işletmeler için kWh başına 0.049 dolar fiyatla sunuluyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde vatandaşlara ortalama olarak 0.14 dolar fiyatla elektrik sunuluyor. Bu fiyat Kazakistan’daki fiyatın 3 katı. Bu sebepten dolayı birçok üretici Kazakistan’ı oldukça cazip imkanlar sunduğu için tercih etmeye başlamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir