Beyaz Saray kripto para risklerini azaltmak için yol haritası duyurdu

Beyaz Saray Bitcoin

Beyaz Saray kripto para risklerini azaltmak için yol haritası duyurdu

ABONE OL 

Beyaz Saray’dan yapılan açıklama ile birlikte kripto para risklerini azaltmak için uygulanacak yol haritasını duyurdu. Beyaz Saray‘ın resmi internet sitesindeki açıklamada birçok detay bulunuyor.

Beyaz Saray Kripto Para Risklerini Azaltmayı Hedefliyor

Beyaz Saray‘dan kripto para risklerini azaltmak için bir metin yayınladı. Bu metinde kripto para birimleriyle ilgili yatırımcıların tepkisini çeken detaylar da bulunuyor. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

2022 kripto para birimleri için zor bir yıldı. Mayıs ayında sözde bir ‘stablecoin’ patladı ve bir iflas dalgasına yol açtı. Sadece aylar sonra, büyük bir kripto para borsası çöktü. Gençler ve yatırımcılar da dahil olmak üzere kripto para şirketlerine güvenen sıradan yatırımcılar ciddi kayıplar yaşadı. Neyse ki kripto para piyasalarındaki kargaşanın bugüne kadar daha geniş finansal sistem üzerinde çok az olumsuz etkisi oldu. Kripto para birimi nispeten yeni olsa da bazı kripto para şirketlerinin sergilediğini gördüğümüz davranış ve bu davranışın ortaya koyduğu riskler öyle değil. Bir yönetim olarak, kripto para birimlerinin finansal istikrarı baltalamamasını sağlamaya, yatırımcıları korumaya ve kötü aktörleri sorumlu tutmaya devam etmeye odaklanıyoruz.

Beyaz Saray kripto para risklerini azaltmak için yol haritası duyurdu

Kripto para projesi geliştiricilerini de hedef alan Beyaz Saray, yatırımcıların yeteri kadar bilgilendirilmediğini ifade ederek bunun düpedüz bir dolandırıcılık olduğunu belirtti.

Yakın zamanda yapılacak açıklamalarla birlikte kripto para risklerini ortadan kaldırmak istediklerini ifade etti.

ABD’den Gelen Habere Rağmen Bitcoin Yükselmeye Devam Etmişti

ABD Adalet Bakanlığı yaptığı açıklama ile Rusya merkezli Bitzlato borsasına el konulduğunu duyurdu. Özellikle ülkemizde birçok yatırımcı açıklama ile birlikte Bitcoin’in düşüş yaşayacağını düşünüyordu. Ancak bin dolarlık bir düşüşün ardından Bitcoin yeniden yükselmeye başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir