Bitcoin fiyatını kurumsal yatırımcılar mı artırdı?

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatını kurumsal yatırımcılar mı artırdı?

ABONE OL 

Bitcoin fiyatının 23 bin dolar seviyelerine kadar yükselmesinin ardından bu yükselişin sebebi merak edilmeye başlanmıştı. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre kurumsal yatırımcılar Bitcoin alımlarını sürdürüyor ve Bitcoin fiyatının artmasında etkili rol oynuyor.

Bitcoin Fiyatı 23 Bin Dolara Yükseldi! Kurumsal Yatırımcılar mı Devrede?

ABD merkezli Matrixport‘un yaptığı son araştırmaya göre ABD merkezli kurumsal yatırımcıların Bitcoin alımlarını sürdürdüğü ortaya çıktı. Bu alımların sürmesi sebebiyle Bitcoin’in 23 bin dolar seviyelerini aştığı iddia ediliyor.

Kurumsal yatırımcılar kripto para yatırım
Bitcoin fiyatını kurumsal yatırımcılar mı artırdı?

Bitcoin alımlarının yüzde 85’inin kurumsal yatırımcılar tarafından yapıldığı dikkatleri çekti. Araştırmadaki ”alım saatleri ve fiyat hareketleri” detayları özellikle birçok yatırımcının dikkatini çekti. Matrixport’a göre Bitcoin fiyatının artış yaşadığı saat aralıklarının ABD’deki işlem saatleri içerisinde yer aldığı ve bu alımların yüzde 85’inin kurumsal yatırımcılar tarafından yapıldığı ifade etti.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ve Kripto Para Yatırımlarını Artırıyor

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, yeni bir anket yaptırmış ve bu ankette kurumsal yatırımcıların kripto para yatırımlarına bakış açıları ortaya çıkmıştı. 140 kurumsal şirketle yapılan ankete göre şirketlerin yüzde 62’sinin kripto para yatırımı bulunuyor.

Ayrıca bu yatırımcıların yüzde 12’sinin kripto para yatırımlarının zararda olduğu ortaya çıkmıştı. Katılımcıların yüzde 58’i önümüzdeki üç yıl içerisinde mevcut kripto para yatırımlarını arttırmayı hedefliyor. Yine katılımcıların yüzde 6’sı ise kripto para yatırımlarını azaltmayı hedefliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir