Belarus kripto para madencilerine özel tarife oluşturdu!

kripto para madencileri

Belarus kripto para madencilerine özel tarife oluşturdu!

ABONE OL 

Belarus Enerji Bakanlığı ve Anti-Tekel Bakanlığı tarafından kripto para madencilerine özel elektrik tarifesi oluşturulduğunu açıkladı. Bu tarife sayesinde kripto para madencileri daha uygun ücretlerle faaliyetlerini sürdürebilecekler.

Belarus Kripto Para Madencilerini Koruyor

Kripto para madenciliği denildiğinde akıllara ilk olarak gelen şeylerden birisi elektrik ücretleri oluyor. Kripto para madenciliğinin temel gideri olan elektriğin birim ücreti her ülkede farklılık gösteriyor. Belarus diğer ülkelerin aksine kripto para madenciliğinin yasaklamak yerine teşvik getirdi.

Belarus Enerji Bakanlığı ve Anti-Tekel Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kripto para madencileri ile veri merkezleri aynı statüde sayılacak. Harcanan elektrik ücretini belirlemek için 25 milyon kilowatt ile 500 milyon kilowatt arasında 5 farklı fiyatlandırma sistemini barındırıyor. Bu da kripto para madencilerinin hacimlerine göre ödeme yapmaları anlamına geliyor. Küçük bazda kripto para madenciliği yapan madenciler ile dev kripto para madencileri aynı elektrik ücretini ödemeyecek.

Bitcoin madencileri
Belarus kripto para madencilerine özel tarife oluşturdu!

İran Bitcoin Madencilik Yasağını Sonlandırdı

Bitcoin madenciliği sistemi sayesinde ayakta kalan ve yeni Bitcoin’lerin ortaya çıkmasını sağlayan Bitcoin madencilik sistemi mayıs ayından eylül ayına kadar dönemin İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından yasaklanmıştı. Eylül ayının sona ermesiyle birlikte yasak kalktı.

İran düşük elektrik ücretleri sebebiyle Bitcoin madenciliği yapılan ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle Çin’den Bitcoin madencilerinin gönderilmesiyle birlikte Bitcoin madencileri yeni ülke arayışına girmişti. İran’da bu sebeplerden dolayı Bitcoin madenciliği için gözde bir yer haline gelmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir