Ünlü İspanya merkezli banka BBVA Bitcoin alım satımı başlatıyor

BBVA Bitcoin

Ünlü İspanya merkezli banka BBVA Bitcoin alım satımı başlatıyor

ABONE OL 

İspanya’nın en büyük bankalarından olan BBVA, bir süre önce kripto para araştırmalarına başlamıştı. Cinco Días haberine göre BBVA, pazartesi günü Bitcoin alım satım hizmeti sunmaya başlayacak.

BBVA Bitcoin Alım Satımı Başlatıyor!

İspanya merkezli BBVA bankasının geçtiğimiz yılın aralık ayında Bitcoin‘e ilgi gösterdiği ve alım satım hizmeti sunma konusunda araştırmalar yaptığı iddia edilmişti. Cinco Días tarafından yapılan haberde önümüzdeki hafta pazartesi günü BBVA Bitcoin alım satım hizmeti sunmaya başlayacak. Eğer bu iddia gerçekleşirse BBVA bu hizmeti sunan ilk banka olacak.

BBVA Bitcoin alım satımı başlatıyor

BBVA İsviçre Kripto Projesi Başkanı Javier Rubio, 2 yıldır üzerinde çalıştıkları projenin hayata geçeceğini sinyallerini verdi:

”BBVA, 7/24 kripto para ticareti ve saklama imkanı sunan İsviçre bankaları dışında, Avrupa’da ve neredeyse dünyanın lider bankası haline geldi.”

BBVA İsviçre’nin tahminine göre bu hizmet, banka müşterilerinin yüzde 20’sinin ilgisini çekiyor. Proje pazartesi günü hayata geçtiğinde ise gözlerin diğer bankaların üzerine dönmesi bekleniyor. Risk almak istemeyen ve varlığını güvende tutmak isteyen yatırımcıların bankaları tercih etmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir