Barcelona kripto parasına Türkler tarafından kapış kapış alındı

 Barcelona kripto parasına Türkler tarafından kapış kapış alındı

Chiliz ile ortaklık kuran Barcelona kendi kripto parasını üretmişti. Satışa çıkan BAR token’lar adeta kapış kapış satıldı. 1.3 milyon dolarlık satışın büyük bir kısmını ise Türkler sayesinde gerçekleştirildi.

Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus tarafından atılan bir tweet ile ortaya çıkan duruma göre Barcelona kripto parasına ülkemizden büyük bir ilgi olduğu görünüyor.

1.3 milyon dolarlık BAR token satışı gerçekleştiren Chiliz, 106 ülkeden 4.000 kişinin alım gerçekleştirdiğini belirtti. Türkiye‘yi en çok satın alma konusunda Polonya ve Japonya takip ediyor. Birden yüklenmeler sebebiyle yavaşlamalar olmasına rağmen satışlar oldukça hızlı gerçekleştirildi.

Barcelona kripto parası BAR, çarşamba günü işleme açılacak. İlk aşamada Chiliz ve Socios üzerinde işleme açılacak BAR token, CHZ‘ye karşı alınabilecek.

Taraftar Token’ları: Barcelona Kripto Parası

Blok zinciri firması Socios’un kripto parası olan Chiliz tarafından geliştirilen taraftar token’ları bir bir kullanılmaya başlanıyor. Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid ve Galatasaray gibi Avrupa’nın büyük kulüpleriyle anlaşma sağlandı. Chiliz‘in bu girişimi sayesinde taraftarlar artık kulüp yönetiminde söz sahibi olabilecek. Juventus, PSG ve Galatasaray Taraftar Token’larını satışa sundu. Taraftar token’ları oldukça ilgi gördüğü için FC Barcelona kripto parasını oluşturdu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir