• 3 Nisan 2020

Apple’dan İtalya’ya Korona virüsü yardımı

 Apple’dan İtalya’ya Korona virüsü yardımı

Korona virüsü çıktığından beri en ağır etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’ya teknoloji devi Apple’dan yardım geliyor. Salgının ve ülkelerin durumunu takip eden Tim Cook, Twitter’dan bir açıklama yaparak birlik beraberlik çağrısı yaptı.

“Birbirimizi desteklemek hiç bu kadar önemli olmamıştı. İtalya’daki Protezione Civile’ye tıbbi malzeme de dahil olmak üzere, hayatını korumak ve kurtarmak için yorulmadan çalışan ilk kahramanlara, tıbbi personele ve gönüllülere yardımcı olmak için önemli bir bağış yapıyoruz.”

Yaptığı açıklamalarla ‘birlik’ olmanın hiç bu kadar önemli olmadığını belirten Cook, bu davranışıyla yalnızca İtalya’lılar değil tüm Dünya tarafından takdir gördü. Tim Cook tıbbi malzeme başta olmak üzere hem para hem de ihtiyaç ürünleri tedariğinde şirket olarak İtalya’nın yanında olduklarını belirtti.

Tim Cook’un bu duyarlı davranışı takdir görürken Bill Gates’in de yaptığı bağış hatırlanmış oldu. Uzun bir süre dünyanın en zengin ismi olarak kalan Bill Gates, Korona virüsü için geliştirilecek aşı çalışmalarına 100 milyon dolarlık bağışta bulundu. Bağışlanan paranın 20 milyon dolarlık kısmı Dünya Sağlık Örgütü, Birleşik Devletler Hastalıkla Mücadele ve Engelleme Birimi, Çin ve salgınla mücadele eden tüm ülkelerdeki sağlık yetkililerine gönderileceği açıklandı.

Tim Cook’un ise henüz ne kadarlık yardım yapacağı ve yardımının net içeriği belli değil.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir