Apple’dan artırılmış gerçeklik müjdesi!

Apple'dan artırılmış gerçeklik müjdesi

Apple’dan artırılmış gerçeklik müjdesi!

ABONE OL 

Sizlere daha önce bazı haberlerimizde Apple şirketinin artırılmış gerçeklik ürünleri üzerinde çalıştığını yazmıştık. Bu ürünlerden karşımıza ilk olarak hangisinin çıkacağı Bloomberg tarafından yazıldı.

Apple’dan Artırılmış Gerçeklik Müjdesi!

Bloomberg’in haberine göre Apple yöneticileri kısa süre önce AR kulaklığı şirket yönetim kuruluna sundu ve ürünün piyasaya sürülmeye yakın olduğu iddia edildi.

Bilindiği üzere Apple’ın asıl büyük hedefi AR gözlükler (Apple Glasses) ve bu ürün için tüm imkanlar seferber edilmiş durumda ancak şirket, teknolojiye ilk adım olarak kulaklığı tanıtması bekleniyor.

Bloomberg, Apple’ın kulaklıkta kullanılacak temel iPhone uygulamalarının artırılmış gerçeklik sürümlerinin yanı sıra “sürükleyici içerik akışı ve sanal toplantılar düzenleme gibi görevleri yerine getirecek” yeni uygulamalar üzerinde çalıştığını söyledi. Kulaklığın çıkışının telefonlardan ve tabletlerden daha yüksek bir fiyatla yapılması bekleniyor. Ürünün çıkış fiyatı için 1000 doların çok üstünde bir miktar düşünülüyor.

Şirketin kulaklığı 2023 yılında bir tüketici lansmanının ana ürünü olarak göstermeyi düşündüğü ancak duyurusunu daha önce (muhtemelen 2022 sonu) yapması bekleniyor. Ayrıca

Apple’ın AR/VR başlığını Apple’ın 6 Haziran’da düzenlenecek olan WWDC açılış konuşmasında duyurabileceğine dair bazı spekülasyonlar var.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir