Apple Glass: Geleceğin teknolojisi akıllı gözlükler

   Apple Glass: Geleceğin teknolojisi akıllı gözlükler

  Apple Glass adı verilen akıllı gözlükler giyilebilir teknolojiyi farklı bir seviyeye taşımaya hazırlanıyor. İşte akıllı gözlükler hakkında tüm bilinenler.

  Apple’ın çok zorlu bir görevin üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Yakın zamanda bir VR firmasını satın alması ve çıkan bazı sızıntılar bu zorlu görevin arttırılmış gerçeklik ve yapay zeka üzerine olduğunu gösteriyordu. Apple, yeni çalışmasıyla birinci nesil giyilebilir teknolojiyi farklı bir seviyeye taşımaya hazırlanıyor.

  Apple Glass akıllı gözlükler hakkında bilinenler

  Akıllı gözlükler çalışmalar tamamlansaydı bu sene Ekim ayında düzenlenmesi beklenen etkinlikte iPhone 12, Apple Watch 6 ve AirPods Studio ile beraber tanıtılacaktı. Bir “One more thing” ürünü olması bekleniyordu.

  ‘One More Thing’ Apple’ın yıllardır ürün tanıtımlarında kullandığı, herkesin ürünlerin bittiğini düşündüğü anda ortaya çıkardığı yeni ürünü oluyordu.

  Çalışmalar tamamlanmadığı için Apple Glass’ın, 2021 Mart ayında tanıtılması bekleniyor, en geç 2022 yılının başında ortaya çıkarılması şart koşulmuş durumda.

  Gözlüklerin görünüm olarak normal gözlüklerle neredeyse aynı olması bekleniyor Her iki lensin de hareketlerle etkileşim içinde olması beklenen ekranları bulunuyor.

  Resim

  Gözlük muhtemelen Apple’ın diğer giyilebilir ürünleri gibi iPhone ile entegreli çalışacak. Apple ayrıca üçüncü taraf uygulamaları, Apple TV ve Apple Watch gibi uygulamaları gözlüğe entegre edebilecek, özel bir uygulama mağazası üzerinde çalışmayı düşünebilir.

  Apple Glass’ın iOS 13’ün son sürümünde ortaya çıkan tescilli işletim sistemi Starboard’la çalışması bekleniyor.

  Gözlüklerin kullanıcıların görüş alanı üzerinde mesajları, mailleri, hava durumunu ve haritayı göstermesi bekleniyor. Örneğin aradığınız yeri bulamadığınız zaman akıllı gözlük yardımıyla telefon veya saat kullanmadan yalnızca önünüze bakarak gözlükten gözünüze yansıtılan harita sayesinde bulmanız kolaylaşabilir.

  Gözlükler gizlilik nedeniyle hiçbir kameraya sahip olmayabilir ancak bu durumun bir kesinliği yok. Kablosuz şarj desteğine sahip olacak olan gözlüklerin Apple Watch’lar yerine geçmesi planlanıyor.

  apple glass özellikleri

  Apple Glass hakkında kesinleşmiş bir teknik özellik bilgisi bulunmuyor, tüm bu detaylar varsayım ve sızıntılar üzerine. Ancak en önemli ve gerçeklik payı yüksek olan duyum Apple Glass’ın fiyatı. 500 dolar fiyat etiketiyle sunulması bekleniyor ve bu fiyat arttırılmış gerçeklik ürünü olması ve geleceğin teknolojisi olması nedeniyle çok yüksek sayılabilecek bir fiyat değil.

  Pil ömrü konusunda ise beklenti minimum olarak 3 saat üzerinde yoğunlaşmış durumda. Ancak ürün hakkında yapılan yorumlar göz önüne alındığı zaman ürünün en az 8 saatlik pil ömrüne sahip olması gerektiği yönünde ciddi bir baskı bulunuyor. Nedeni ise evrensel çalışma saatinin 8 saat olması.

  Tasarım açısından ise kaynak gözlüğü gibi kaba bir tasarımın insanları gözlükten uzaklaştırabileceği, bunun yerine Clark Kent stili bir gözlük tasarımı gelmesi bekleniyor.

  Şimdilik akıllı gözlük Apple Glass hakkında bilinenler bunlarla sınırlı ancak ürünün teknoloji dünyasına damga gibi vurulması kimseyi şaşırtmayacaktır. Apple Glass hakkında düşüncelerinizi bizle yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir