Apple, VK’yı yeniden App Store’a ekledi!

Apple, VK'yı yeniden App Store

Apple, VK’yı yeniden App Store’a ekledi!

ABONE OL 

Rusya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması VK, yaklaşık üç hafta önce App Store‘dan kaldırılmıştı. Apple bu konuda bir adım attı ve VKontake ve Mail.ru‘yu yeniden App Store’a ekledi.

VK Yeniden App Store’da!

Apple, Rusya merkezli sosyal medya uygulaması VKontake ve Mail.ru‘yu App Store’dan kaldırdı. Yaptırım amacıyla kaldırılan uygulamalarla birlikte aynı geliştiricinin diğer uygulamaları da kaldırılmıştı.

Ancak üç haftanın ardından Apple yeni bir adım attı ve bu uygulamaları yeniden uygulama marketine ekledi. Bu sayede VK ve Mail.ru uygulamaları kullanıcılara sunulmuş oldu.

Apple, VK’yı yeniden App Store’a ekledi!

Apple App Store Kararı ile Uygulama Geliştiricilerini Uyarmıştı

Apple, uygulama geliştiricilerini doğrudan etkileyen bir açıklama yaptı ve güncellenmemiş uygulamaların kaldırılacağını ifade etti. Ayrıca belirli bir indirme eşiğinin altında kalan uygulamaların da bu karara tabii olduğu belirtildi.

Apple App Store ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

App Store İyileştirmeleri sürecinin bir parçası olarak, son üç yıl içinde güncellenmemiş ve minimum indirme eşiğini karşılayamayan uygulama geliştiricileri ‘son 12 aylık süre boyunca hiç indirilmemiş veya çok az indirilmiş’ uygulamalarının App Store’dan olası bir şekilde kaldırılacaktır.

Açıklamada da belirtildiği gibi bu şartları yerine getirmeyen uygulamaların kaldırılacağı ifade edildi. Ayrıca geliştiricilere tanınan güncelleme süresi 30 günden 90 güne çıkarıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir