Hala kutusunda olan ilk iPhone 39 bin dolara satıldı!

ilk iPhone

Hala kutusunda olan ilk iPhone 39 bin dolara satıldı!

ABONE OL 

2007 yılında duyurulan ilk iPhone modeli açık arttırmayla satışa sunuldu. Hala kutusunun ambalajı bile kapalı olan iPhone modeli için tam tamına 39 bin dolar ödeme yapıldı.

İlk iPhone’a Servet Ödendi

Apple, 2007 yılında ilk iPhone modelini duyurdu ve akıllı telefon devrini resmen başlattı. Sunmuş olduğu dokunmatik ekranla birlikte devrim yapan Apple’ın duyurdu ilk iPhone modeli günümüzde hala ilgi görüyor.

2.500 dolardan başlayan açık arttırma 39 bin 339 dolar fiyatında sonlandı. İlk iPhone için 39 bin 339 dolar ödenmiş oldu. Geçtiğimiz eylül ayında duyurulan iPhone 14, 799 dolar fiyatıyla satışa sunulmuştu.

Hala kutusunda olan ilk iPhone 39 bin dolara satıldı!

iPhone 14 Serisi Ne Kadar İlgi Görüyor?

iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinden oluşan iPhone 14 serisinin Pro modellerinin iPhone 13 Pro modellerinden daha fazla talep gördüğü resmi rakamlardan anlaşılıyor. Ancak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Plus modelleri için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

JP Morgan analistlerine göre tarafından da benzer ifadeler kullanıldı ve Pro olmayan modellerin yeteri kadar ilgi görmediği belirtildi.

iPhone 14 Üretimi için Yeni Karar Açıklandı!

Apple, iPhone 14 için 90 milyon adetlik bir üretim planlamış ve ayrıca yüksek talep için 6 milyon adetlik ek üretim için de anlaşmaları sağlamıştı. Fakat özellikle iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinin ilgi görmemesi sebebiyle bu ek üretim anlaşmasını askıya aldı.

Bloomberg’in haberine göre Apple, 2021 yılında olduğu gibi 90 milyon adetlik üretim yapacak ve ek üretime gitmeyecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir