iPhone 14 SIM desteklenmiyor sorunu yaşıyor!

iPhone 14 SIM desteklenmiyor sorunu

iPhone 14 SIM desteklenmiyor sorunu yaşıyor!

ABONE OL 

Apple, iPhone 14 serisiyle birlikte iOS 16 işletim sistemini de duyurmuş ve ardından iPhone modellerine göndermeye başlamıştı. Ancak bu güncelleme ile birlikte iPhone 14 modellerinde SIM desteklenmiyor sorunu ortaya çıktı.

iPhone 14 SIM Desteklenmiyor Sorunuyla İlgili Açıklama Yaptı

Apple, iPhone 14 modellerinde SIM desteklenmiyor sorunu yaşanabileceğini açıkladı. iPhone 14 serisindeki tüm modellerde SIM desteklenmiyor sorunuyla birlikte donma problemi de yaşanabileceğini ifade etti. Apple bu sorunlar sebebiyle iPhone 14 serisi sahiplerine güncellemelerini geciktirmeden yapma tavsiyesinde bulundu.

Apple yaptığı açıklamada bu sorunun donanım ile alakalı değil yazılımsal olduğunu da belirtti. Bu sebepten dolayı teknik destek almaya gerek olmadığı da ifade edildi.

iPhone 14 SIM desteklenmiyor sorunu yaşıyor!

iPhone 14 Plus’ın Gerçek İsmi Görüldü

Apple, resmi internet sitesinde iPhone 14 serisine dair fotoğrafları paylaşmıştı. Merakla iPhone 14 hayranları tarafından iPhone 14 Plus modelinin fotoğrafı kaydedilmeye çalışıldı. Bu hamle sayesinde iPhone 14 Plus fotoğrafının dosya isminin iPhone 14 Max olduğu görüldü.

iPhone 14 serisi henüz duyurulmamışken ortaya çıkan sızıntılarda iPhone 14 Max modeline dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Ancak daha sonra sızıntılar Max yerine Plus modelinin duyurulacağını gösterdi.

Ancak fark edilen bu detay sayesinde Apple’ın da sonradan isim değişikliğine gittiğini gösteriyor.

iPhone 14 Üretimi için Yeni Karar Açıklandı!

Apple, iPhone 14 için 90 milyon adetlik bir üretim planlamış ve ayrıca yüksek talep için 6 milyon adetlik ek üretim için de anlaşmaları sağlamıştı. Fakat özellikle iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinin ilgi görmemesi sebebiyle bu ek üretim anlaşmasını askıya aldı.

Bloomberg’in haberine göre Apple, 2021 yılında olduğu gibi 90 milyon adetlik üretim yapacak ve ek üretime gitmeyecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir