Apple dördüncü çeyrek kazancını açıkladı

 Apple dördüncü çeyrek kazancını açıkladı

Apple dördüncü çeyrek kazancını açıkladı. Özellikle iPhone 11’lerin tanıtılması ve satışa sunulmasıyla beraber herkes Apple’ın dördüncü çeyrekteki mali tablosunu merak ediyordu. Apple, tarihinin en iyi dördüncü çeyrek gelirini elde etti. 64 milyar dolar kazanç elde eden Apple, rekorlara doymuyor. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 62.9 milyar dolar gelir elde etmişti. Satışların ürün ve hizmet dağılımlarında iPhone satışları başı çekiyor.

Apple hangi ürün ve hizmetinden ne kadar para kazandı?
  • 33,36 milyar dolar: iPhone
  • 12,5 milyar dolar: Hizmetler
  • 6,99 milyar dolar: Mac
  • 6.52 milyar dolar: Giyilebilir Giysiler, Ev ve Aksesuarlar
  • 4,66 milyar dolar: iPad

Apple ayrıca hisse başına bir önceki çeyreğe göre 3.03 dolar artış gösterdi.

 

iPhone 11

 

Herkes iPhone 11‘in etkisini merak ediyordu ancak tam olarak etkiyi 2020 yılının ilk çeyreğinde görebileceğiz. Yeni iPhone modellerinin ilk iki haftalık satışları da dördüncü çeyrek gelirine eklendi.

Apple‘ın rekor kırmasının birçok sebebi var. Apple Card (kredi kartı) ve Apple Arcade oyun abonelik hizmeti de dahil olmak üzere birçok yeni Apple Hizmetini kullanıcılara sunmuştu. 1 Kasım 2019 tarihinden itibaren Apple TV+ hizmetini de kullanıcılarla buluşturacak. Aslında bakıldığında iPhone satışları geçen yıla göre %9 oranında düştü fakat yeni ürün ve hizmetler gelirlerin düşmesini engelledi. Apple, telefon dışında ürettiği birçok teknolojik cihazla liderliği kimseye kaptırmak istemiyor.

 

İlginizi Çekebilir

Cat yeni bir ”Canavar” telefon üretti: S52

Monster Abra A5 V15.2 inceleme

Lenovo’dan ilgi çeken yeni reklam

 

 

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir