Apple Car için yeni iddia!

Apple Car

Apple Car için yeni iddia!

ABONE OL 

Dünya üzerindeki her şey zaman içerisinde bir dönüşüme sahne oluyor. Bu dönüşüm otomobiller içinde geçerli. Eskiden benzin ve dizel yakıtlı araçlar hayatımızdayken artık hibrit ve elektrikli araç seçenekleri de sunulmaya başlandı. Yeni araç seçenekleri yeni şirketlerinde otomobil pazarına giriş yaptığını yakın zamanda bizlere gösterecek.

Apple Car Duyurabilir

Bloomberg haberine göre Apple, 2025 tarihine kadar elektrikli aracını duyuracak. İddialara göre bu aracın direksiyonu ve pedalları olmayacak. Tamamen otonom olacağı iddia edilen elektrikli aracın büyük ilgi toplaması bekleniyor. Ayrıca geçtiğimiz aralık ayında Reuters kaynağına göre Apple 2024 yılına kadar kendi pil teknolojisi ile donattığı bir elektrikli aracı duyuracak.

Yalnızca Apple değil, Huawei ve Xiaomi için de benzer iddialar ortaya atılmıştı. Xiaomi’nin bu konuda diğer şirketlere göre daha hızlı davrandığı da biliniyor.

Apple Car için yeni iddia!

Xiaomi CEO’su Otomobil Açıklaması Yapmıştı

Xiaomi otomobil üretimi için çalışmalarına devam ediyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun, otomobil hakkında açıklamalarda bulunmuş, bu açıklamalara göre şirket 2024 yılında otomobilin seri üretimini başlatmayı hedeflediklerini ifade etmişti. Eğer bu hedef gerçekleşmiş olursa Xiaomi artık otomobil sektöründe de resmi olarak faaliyet gösterecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir