Apple aşı karşıtı uygulamayı kaldırdı

Apple aşı karşıtı

Apple aşı karşıtı uygulamayı kaldırdı

ABONE OL 

Dünyada yaşanan Korona virüsü pandemisi aşılamalarla bitirilmeye çalışılsa da dünyada aşı karşıtlığı sürüyor. Apple uygulama marketi App Store‘a yüklenen bir aşı karşıtı uygulama Apple tarafından kaldırıldı.

Apple Aşı Karşıtı Uygulamayı Kaldırdı

Korona virüsü aşısı hakkında olumsuz yorumlarda bulunan ve aşı olmak istemeyen kişiler tarafından Unjected isimli bir uygulama oluşturuldu. Bu uygulama sayesinde aşı olmak istemeyen kişiler birbirleriyle iletişim kurabiliyor. App Store ve Play Store marketlerinde yer alan uygulama büyük tepkilere sebep olmaya başlamıştı.

Apple bu konuda bir hamle yaptı ve uygulamayı App Store‘dan kaldırdı. Apple, Korona virüsü konusunda güvenilir bilgiler verilmesini şart koşuyor. Google da uygulamaya uyarı e-posta’sı gönderdi ve uyarılara uyulmaması durumda kaldırılacağını ifade etti.

Apple aşı karşıtı uygulamayı kaldırdı

Apple Red Product Gelirlerini Korona Virüsü için Bağışlamıştı

Apple‘ın 14 yıldır sürdürdüğü ‘Red Product‘ kampanyası devam ediyor. Red Product kapsamında üretilen kırmızı ürünler AIDS hastaları için küresel bir fona bağışlanıyordu. Ancak son bir yıldır hayatımızda olan ve dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü pandemisinin ortaya çıkmasıyla birlikte Red Product gelirleri, Korona virüsü hastalarına bağışlanması kararı alınmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir