Telegram yeni özellikleri duyurdu!

Telegram yeni özellik

Telegram yeni özellikleri duyurdu!

ABONE OL 

Telegram yeni özellikleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. WhatsApp ile rekabet halinde olan ve kısa sürede ciddi bir kullanıcı kitlesini çekmeyi başaran Telegram, 1.000 kişilik görüntülü görüşme imkanı sağlıyor.

Telegram Yeni Özellikleri Sıraladı

Telegram, WhatsApp gizlilik sözleşmesi olayıyla birlikte ciddi bir kullanıcı artışı yaşamıştı. Bu durumu fırsata çeviren Telegram yeni yeni özellikler duyurmaya devam ediyor. Son olarak görüntülü aramalarda 1.000 kişinin seyirci olabileceği açıklandı. Bu özelliği ile Instagram’a da göz kırpan Telegram güncellemeyi şöyle açıklıyor:

”Bu güncelleme, videoyu bir sonraki seviyeye taşıyor. Görüntülü grup aramaları artık 1000’e kadar izleyiciye sahip olabilir, görüntülü mesajlar daha yüksek kalitede kaydedilebilir ve genişletilebilir, normal videolar 0.5 veya 2x hızlarında izlenebilir. Ayrıca, birebir aramalar da dahil tüm görüntülü aramalara sesli ekran paylaşımı ve çok daha fazlasını ekledik.”

Görüntülü grup aramaları

Ayrıca açıklamadan da anlaşılacağı gibi videolar için yavaşlatma ve daha hızlı bir şekilde izleme imkanı da kullanıcılara sunulacak. Bir hayli ses getirecek özelliği ekleyen Telegram, dikkatleri üzerine çekmeyi yeniden başardı.

WhatsApp Telegram’ın Özelliğini Sunacak!

WhatsApp, Telegram tarafından kullanıcılara sağlanan büyük boyuttaki videoları göndermek için altyapı çalışmalarına başladı. Telegram, kullanıcılarına 2 GB büyüklüğündeki dosyaları gönderme imkanı sunuyor. Sadece bu özelliği için bile Telegram kullanan kullanıcıların sayısı bir hayli fazla. WhatsApp’ta bu veriyi gördü ve harekete geçti.

Normalde WhatsApp kullanıcıları 16 MB’dan büyük resim, video veya ses kaydı gönderemiyor. Bu sebepten dolayı yoğun tepkilere maruz kalıyordu. Ancak WhatsApp’ın yeni güncelleme kodları arasında ”video yükleme kalitesi” göründü. Bu da videoların istenilen kalitede gönderilebileceğini gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir