Karanlık mod pil tasarrufu sağlamıyormuş!

Karanlık mod pil tasarrufu

Karanlık mod pil tasarrufu sağlamıyormuş!

ABONE OL 

Akıllı telefonlarda bir dönem oldukça popüler olan ve dillerden düşmeyen karanlık moda dair yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. İşletim sistemi geliştiricileri tarafından karanlık mod özelliğinin pil tasarrufu sağladığı iddia edilmişti. Ancak bu iddianın doğru olmadığı ortaya çıktı.

Karanlık Mod Pil Tasarrufu İddia Edildiği Seviyede Değil

Android 10 ve iOS 13 işletim sistemi güncellemeleri ile kullanıcılara sunulan karanlık mod özelliğinin pil tasarrufu sağladı iddia edilmiş ve bu şekilde lanse edilmişti. Ancak ABD’deki Purdue Üniversitesi‘ndeki bilim adamları tarafından yapılan araştırmada iddia edildiği gibi pil tasarrufunun söz konusu olmadığını açıkladı.

Android ve iOS tarafından karanlık modun pil tasarrufu yapacağı iddia edilmişti. Kullanıcılarda bu açıklamalar ile birlikte pil tasarrufu sağlamak için karanlık mod kullanmaya başlamıştı.

Google Haritalar karanlık mod
Karanlık mod pil tasarrufu sağlamıyormuş!

İşte Android 13 İsmi

Android 13 işletim sistemine dair henüz hiçbir şey bilinmezken Android Open Source Project (AOSP) Gerrit kodları arasında Android 13 işletim sisteminin adı göründü. Bu kaynağa göre Android 13 T yani Tiramisu olarak isimlendirilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.