Annesinin 20 bin dolarını Twitch’te bağışlayan çocuk

 Annesinin 20 bin dolarını Twitch’te bağışlayan çocuk

Küçük bir Twitch izleyicisi, annesinin çalışarak biriktirdiği 20 bin doları yalnızca 17 günde Twitch üzerinden sevdiği yayıncılara bağış yaparak harcadı. Peki annesi harcanan birikimini kurtardı mı?

İnternet kullanımının çok küçük yaşlara kadar çekildiği bu yeni dönemde sık sık haber gündemine çocukların internet üzerinden yaşadığı ilginç ve trajikomik olaylar düşüyor. En son bir çocuğun bir TikTok meydan okumasını gerçekleştirmeye çalışırken tek gözünü kaybettiğinin haberini yapmıştık. Ailelerin çocuklarının internet kullanımını ne kadar kontrol ettiğini sorgulamamız gereken bu günlerde ortaya çıkan olaylar denetimin ne kadar önemli olduğunu tekrar tekrar gözler önüne seriyor.

Annesinin 20 bin dolarını Twitch’te bağışlayan çocuk

Ortaya çıkan bilgiye göre küçük bir çocuk, annesinin yıllarca çabalayarak biriktirdiği 20 bin doları Tfue, Meyers Leonard, Kurt Benkert, Ewokttv ve Gorg gibi isimlere 17 gün süreyle parça parça bağışlamış.

Durumu fark eden anne parasını kurtarmak için araştırmaya koyulduktan sonra biraz zor da olsa Twitch’in ödeme şirketi Xsolla ile iletişime geçti. Canlı bir sohbet üzerinden yetkililerle iletişim kuran anneye yetkililer bir şart sundular. Şart ise banka hesabının yetkisiz ödemelere karşı kalıcı olarak kapanmasıydı ve anne şartı hemen kabul ederek parasını kurtardı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir