Korona virüsü webcam satışlarını patlattı

 Korona virüsü webcam satışlarını patlattı

Korona virüsü salgını sonrasında ortaya çıkan karantina durumunun getirdiği evden çalışma ve çevrim içi ders programları insanlara bir kamera ihtiyacı sundu ve insanların burada yardımına webcam teknolojisi yetişti.

Şirketlerin görüntülü çevrim içi toplantıları ve bazı okulların sınavlarını öğrencileri izleyerek görüntülü bir şekilde yaptığı biliniyordu ve dizüstü bilgisayarların büyük bir çoğunluğunda olan bilgisayar kameraları masaüstü bilgisayarlarda bulunmuyordu. Burada da tüketicinin ihtiyaçlarına webcam üreticileri yetişti ve bilgisayar kameraları son 10 yılın satış zirvesini görmeyi başardı.

Logitech bir açıklama yaparak bilgisayar kameralarına yoğun bir ilginin söz konusu olduğunu ve şirketlerin tedarik sıkıntısı çektiğini belirtti. İkinci el webcam satışlarının da oldukça yükseldiği son dönemlerde fiyatlarının da arz talep dengesine göre arttığını söylemek mümkün.

Korona virüsü webcam satışlarını patlattı

Salgından sonra kullanım oranı oldukça artan Skype, Google Meets, Zoom ve Microsoft Teams gibi uygulamaların sunduğu görüntülü konuşma imkanı yanında aynı zamanda bir kameraya da ihtiyaç duyulmasını sağladı.

Korona virüsü, bu bağlamda dünya sağlığı ve ülkelerin ekonomisi açısından sıkıntılı günler yaşatsa da bazı şirket ve iş alanlarının gelirlerini ve rakamlarını oldukça arttırdı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir