Youtube Korona virüsü dönemindeki popüler aramaları yayınladı

 Youtube Korona virüsü dönemindeki popüler aramaları yayınladı

2019 yılının sonlarına doğru başta Çin olmak üzere birçok ülkede etkisi görülen ve Mart ayından itibaren ülkemizde de yayılmaya başlayan Korona virüsü hayatın değişmesine sebep oldu. Youtube Korona virüsü döneminde yeni aramalarla yeni trendlerin oluştuğunu açıkladı. Sizler için bu trendleri listeledik.

Youtube Korona Virüsü Trendlerini Paylaştı

Youtube Korona virüsü döneminde kullanıcılar tarafından en çok aranan ve yeni trendler haline gelen konuları yayınladı. İşte o konular:

Mayalı Ekmek Videoları

Evlere kapanan insanlar birçok ihtiyaçlarını kendileri gidermeye çalıştı. Kendi ekmeğini yapmak isteyen ve saçlarını kendileri kesmek isteyen insanlar Youtube üzerinden aramalar gerçekleştirerek yeni hobiler edindi.

Restoran Tarzı Yemek Hazırlama Videoları

Evde bol vakti olan insanlar yemek tarzlarında da değişikliğe gitmek istediği aramalardan anlaşılıyor. Restoran tarzı yemek hazırlama videoları da yine aynı şekilde Korona virüsü döneminde yeni bir trend haline geldi.

Müze Turu Videoları

Müze turları paylaşan Youtube kanalları da yine bu dönemde büyük bir çıkış yakaladı. İnsanlar evlerinden çıkmadan müzeleri gezme imkanı tanıyan bu kanallara ve videolara büyük ilgi gösterdi.

Yüz Maskesi Hazırlama Videoları

Evde oturmak insanların hareketlerini kısıtladığı için kişisel bakıma verilen önemde Korona virüsü döneminde artış gösterdi. Youtube üzerinden yeni maskeler hazırlamayı öğrenenlerin sayısı hiç de azımsanmayacak kadar fazla.

Evde Egzersiz Videoları

Hareketsiz geçen günlere son vermek isteyenler Youtube üzerinden videolar izleyerek daha kaliteli zamanlar geçirdi ve aynı zamanda spor yapma imkanı buldu.

Saç Kesim Videoları

Özellikle ülkemizde bir hayli ilgi gören saç kesim videoları giderek yaygınlaşmıştı. Kuaförlerin kapalı olması sebebiyle saç bakımlarını kendileri yapmaları gereken insanlar Youtube üzerinden saç kesimini öğrendi ve yeni teknikler geliştirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir