Amazon çalışanlarına TikTok kullanılmasını yasakladı

   Amazon çalışanlarına TikTok kullanılmasını yasakladı

  The New York Times gazetesinin yaptığı habere göre e-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon çalışanlarına TikTok kullanılmasını yasakladı. Buna neden olarak ise TikTok’un Çin merkezli bir video paylaşım platformu olması gösterildi ancak şirket tarafından bir açıklama yapılmadı.

  Son zamanlarda sıklıkla eleştirilen, veri ihlali tartışmalarıyla çok sefer gündeme gelen TikTok için birçok devlet kurumu ve şirket kullanımı yasaklamıştı.

  Amazon çalışanlarına TikTok kullanılmasını yasakladı

  Amazon şirketi de bu konuda bir yaptırım uygulayarak çalışanlarına Amazon e-postasına eriştikleri cihazlardan kullanımı yasaklamış durumda.

  TikTok sözcüsü de bu konuda bir açıklama yaparak, “Amazon e-postalarını göndermeden önce bizimle iletişim kurmasa da endişelerini hala anlamıyoruz, ama sahip oldukları sorunları çözebilmemiz ve takımlarının topluluğumuza katılmaya devam etmesini sağlayabilmemiz adına bir diyaloğu memnuniyetle karşılıyoruz. Bu salgının ön saflarında yer alan Amazon çalışanları da dahil olmak üzere on milyonlarca Amerika vatandaşının eğlence, ilham ve bağlantı için TikTok’a başvurmasından gurur duyuyoruz.” dedi.

  Amazon Prime Video olarak TikTok platformuna reklam veriyor olması bu yasağı biraz çelişkili hale getiriyor. TikTok sözcüleri bu konuda, “Kullanıcıların güvenliği TikTok için büyük önem taşıyor, kullanıcılarımızın gizliliğine saygı duymaya kararlıyız.” diyor.

  Son yaşanan olaylardan sonra Amazon Prime Video hala TikTok’a reklam verecek mi ya da vermek istese de TikTok kabul edecek mi bilinmiyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir